TEATR MASKA W BIBLIOTECE

WYDARZENIA\ „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”- to tytuł spektaklu, z jakim do Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej przyjechał krakowski Teatr „Maska”.

Jego aktorzy odwiedzili żuromińską placówkę w środę, 3 kwietnia. Artyści zaprezentowali dzieciom spektakl promujący czytelnictwo pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”. Na przedstawienie przybyli uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Żurominie, Szkoły Podstawowej w Przeradzu oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie.

– Celem dydaktycznym widowiska było zachęcanie do czytania, przypomnienie, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Artyści w wymyślny sposób angażowali dzieci do aktywnego udziału w spektaklu, który zakończył się wspólnym ślubowaniem – informują nas bibliotekarki. Jak podkreślają, powinniśmy doceniać fakt, że wokół nas działają biblioteki. – Odwiedzajmy je nie tylko w poszukiwaniu lektur, ale także całkiem nowych książek, bądźmy gotowi na przygody! – apelują do wszystkich.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.