TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY W SP SIEMIĄTKOWO

WYDARZENIA\ Społeczność szkolna w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowała ,,Tydzień patriotyczny".

W ramach akcji realizowany był projekt: „Kto Ty jesteś? – Polak mały!”, w którym uczestniczyło 60 uczniów. Przypomniano podczas niego wiadomości o symbolach narodowych, przedstawiono prezentację multimedialną ,,Symbole narodowe”, a uczniowie różnymi technikami plastycznymi wykonywali symbole narodowe, którymi udekorowane klasy i korytarz szkolny.

Dodatkowo uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, a na lekcjach uczono się śpiewu hymnu narodowego.

Ważnym elementem programu było przypomnienie istotnych wydarzeń z historii Polski – od legend o ,,Lechu, Czechu i Rusie” poprzez wskazywanie granic Polski w różnych okresach na mapach Europy aż do prezentacji multimedialnej o stolicach naszego kraju (Gniezno, Kraków, Warszawa). Zwieńczeniem realizacji projektu był festiwal piosenki patriotycznej oraz quiz wiedzy o Polsce.

Jak informują nas organizatorzy, projekt spełnił swój główny cel, którym było wzbudzenie w młodym pokoleniu ducha patriotyzmu. Cieszył się też dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy godnie uczcili 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Oprac. KC

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.