Tenis stołowy. Mistrz Polski wygrywa z drużyną Kołacińskiego

Tylko jeden z podopiecznych Piotra Kołacińskiego stanął na wysokości zadania i próbował zatrzymać Mistrza Polski z ubiegłego sezonu Olimpię-Unię Grudziądz. Jiri Vrablik robił, co mógł. Zdołał wygrać swoje dwa pojedynki, zdobyć jeden punkt dla swojego zespołu, ale ostatecznie po pięciosetowej walce to Olimpia-Unia wygrała mecz.
Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Ko�aci�skiego (drugi z prawej) po meczu nie mieli weso�ych min

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Czech Jiri Vrablik to najjaśniejsza postać zespołu Dekorglass Działdowo prowadzonego przez Piotra Kołacińskiego. Tylko dzięki wybornej dyspozycji Vrablika mecz z mistrzem Polski Olimpią-Unią Grudziądz nie zakończył się w trzech partiach i trwał aż trzy godziny. Najpierw Vrablik poradził sobie z Chorwatem Tomislavem Kolarkiem. Później jednak zarówno Malicki jak i Xu nie potrafili pokonać odpowiednio Tajwańczyka Shenga i paraolimpijskiego mistrza z Londynu Patryka Chojnowskiego. Kiedy jednak przy stole pojawił się Vrablik w sercach kibiców i szkoleniowca z Żuromina pojawiła się nadzieja na punkt z mistrzem kraju. Po pięciosetowej zaciętej walce Vrablik pokonał Shenga. Wygrywając swój pojedynek, zapewnił co najmniej punkt swojemu zespołowi. Niestety w ostatnim, decydującym pojedynku podopieczny Kołacińskiego nie był w stanie zwyciężyć. Kolarek ograł Malickiego. Dwa punkty trafiają na konto zespołu z Grudziądza, jeden na konto Dekorglassu.

Dekorglass Działdowo – Olimpia-Unia Grudziądz 2:3

Wyniki gier: Jiri Vrablik – Tomislav Kolarek 3:1, Szymon Malicki – Huang Sheng Sheng 1:3, Xu Wenliang – Patryk Chojnowski 1:3, Jiri Vrablik – Huang Sheng Sheng 3:2, Szymon Malciki – Tomislav Kolarek 0:3

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.