Tenis stołowy. Udane zakończenie rundy, Vrablik show w Bytomiu

Jiri Vrablik pogrążył swój były klub i poprowadził do zwycięstwa Dekorglass Działdowo w starciu z Carbo-Koks Polonią Bytom. Podopieczni Piotra Kołacińskiego wygrali za trzy punkty. Oprócz Vrablika punkt zdobył Xu Wenliang.
Jiri Vrablik z trenerem z �uromina

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

To był wielki powrót Jiriego Vrablika na Śląsk. Czech występujący aktualnie w zespole Dekorglassu Działdowo trenowanego przez żurominianina Piotra Kołacińskiego jeszcze do niedawna występował w ówczesnej Silesii Miechowice. W ubiegłym sezonie, zdobywając z zespołem drużynowy Puchar Polski, pokonał w finale rozgrywek… Dekorglass. Teraz nie miał litości dla swoich byłych kolegów, a jego starcia przyniosły wiele emocji. Vrablik zagrał na „dwójce”. Przed nim przy stole zameldował się Szymon Malicki. Niestety nie zagrał tak dobrze jak w ostatniej potyczce ligowej i musiał uznać wyższość Tomasa Konecnego. Do wyrównania doprowadził właśnie Vrablik, ogrywając swojego rodaka Radka Mrkvicka. Działdowianin był górą po czterech rozegranych partiach. W trzech setach ze swoim rywalem rozprawił się Xu Wenliang, a to otworzyło szansę na zwycięstwa za trzy punkty. Przy stole znów pojawił się Vrablik, który za rywala miał Tomasa Konecnego. Ten mecz był godny Superligi. Niesamowite zwroty akcji, długie wymiany – to wszystko doprowadziło do pięciosetowej walki. W decydującej partii zawodnik gospodarzy miał do swojej dyspozycji cztery piłki meczowe (prowadził z Vrablikiem 10:6). Vrablik wytrzymał presję i popisał się znakomitą serią, a później przy okazji drugiej piłki meczowej rozstrzygnął losy spotkania, zapewniając zespołowi Kołacińskiego komplet punktów. Vrablik w decydującej partii wygrał 14:12. Pierwsza runda już zakończona. Teraz czas na spotkania rewanżowe.

Carbo-Koks Polonia Bytom – Dekorglass Działdowo 1:3

Tomasz Konecny – Szymon Malicki 3:1, Radek Mrkvicka – Jiri Vrablik 1:3, Grzegorz Iwaniuk – Xu Wenliang 0:3, Tomasz Konecny – Jiri Vrablik 2:3

Tabela:

1. Kolping Jarosław 9 22 25-11

2. Bogoria Grodzisk Maz. 9 20 25-12

3. Olimpia-Unia Grudziądz 9 20 24-11

4. Dekorglass Działdowo 9 15 20-19

5. AZS Politechnika Rzesz. 9 15 20-19

6. Polonia Bytom 9 11 16-20

7. Moliny Ostróda 9 10 16-23

8. Poltarex Pogoń Lębork 9 8 16-25

9. Palmiarnia Zielona Góra 9 7 13-23

10. Energa Manekin Toruń 9 7 12-24

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.