Tenis stołowy. „Wandżi” i spółka lepsi od zespołu Kołacińskiego

Niedosyt pozostał po meczu z brązowym medalistą Mistrzostw Polski Kolpingiem Frac Jarosław. Podopieczni żuromińskiego szkoleniowca Piotra Kołacińskiego przegrali z wyżej notowanym rywalem 2:3. Na konto Dekorglassu powędrował jeden punkt, a szansa była nawet na komplet oczek.
NULL

Sam Jiri Vrablik nie wystarczy, by wygrywać spotkania ligowe na poziomie Superligi tenisa stołowego. W starciu z brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski, choć Czech grający w barwach Dekorglassu zaliczył piaty „komplet” punktów, to jego drużyna po raz czwarty przegrała. Do znakomitej gry Vrablika nie dołączyli jego partnerzy. Vrablik po pięciosetowym pojedynku pokonał pochodzącego z Chin mającego polskie obywatelstwo Wang Zeng Yi. Popularny „Wandżi”, który reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie jest obecnie uznawany za najlepszego polskiego tenisistę stołowego. Blisko zwycięstwa, które otworzyłoby szansę na zdobycie kompletu punktów był grający na „trójce” Szymon Malicki. Po dwóch setach prowadził z Witalijem Niechwiedowiczem, ale ostatecznie uległ Białorusinowi. Wcześniej swój mecz przegrał Xu i to Vrablik musiał ratować punkt dla Dekorglassu. Czech w pięciu setach uporał się, po raz pierwszy w trzynastu pojedynkach, z defensywnie grającym Jewgenijem Szczetininem. W decydującej potyczce Kolping wytoczył swoje największe działo. Przy stole znów znalazł się „Wandżi”, który wprawdzie przegrał jeden set z Xu, ale ostatecznie zapewnił dwa oczka gościom. Podopieczni żurominianina Piotra Kołacińskiego musieli zadowolić się jednym punktem.