Turniej z międzynarodową obsadą wciąż trwa

Najlepsi zawodnicy z kraju, świata i Europy zawitali do Żuromina na XIII edycję imprezy Polska Gra w warcaby stupolowe. W turnieju bierze udział dwóch zawodników z Żuromina – Konrad Stawiski oraz Filip Przystup. Na dziś planowane jest oficjalne zakończenie międzynarodowego święta warcabowego, które odbywa się w hali przy LO w Żurominie.
W �urominie trwa turniej o mi�dzynarodowej obsadzie

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W hali przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie odbywa się Międzynarodowy Turniej w Warcaby Stupolowe – Polska Gra 2013. Do Żuromina przyjechali najlepsi gracze całego świata. Są przedstawiciele m.in. Izraela, Litwy, Łotwy, Holandii czy Polski. Turniej w tak mocnej obsadzie cieszy się dużą popularnością w świecie warcabowym. W tym roku jest kilku faworytów do zwycięstwa m.in. Frerik Andriessen, który w Żurominie wygrał przed dwoma laty.

– W turnieju jest pięciu, może sześciu zawodników, których można uznać za faworytów do końcowego zwycięstwa. Wszystko zależy jednak od dyspozycji dnia, szczęścia. Każdy z nich może wygrać tę imprezę – tłumaczy Leszek Pętlicki organizator zawodów.

Świadczy to o wyrównanym poziomie rywalizacji.

– Każdego dnia odbywają się dwie tury gier. W czwartek na godzinę 14:30 planujemy oficjalne zakończenie turnieju – dodaje Pętlicki.

W imprezie bierze udział dwóch zawodników z Żuromina. Dla młodych zawodników to wciąż nauka, ponieważ trenują dopiero od kilku lat. Są to Konrad Stawiski oraz Filip Przystup. Na ich sukcesy będzie trzeba jeszcze poczekać.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.