VICTORIA LUBOWIDZ WCIĄŻ W FORMIE

SIATKÓWKA \ Siatkarki UKS Victoria Lubowidz wciąż w formie. Tym razem dobrą dyspozycję udowodniły podczas pierwszych turniejów eliminacyjnych o Mistrzostwo Mazowsza w mini siatkówce Kinder+ Sport w Józefosławiu i Lesznowoli.

W dniach 12-13 stycznia w Józefosławiu i Lesznowoli odbyły się pierwsze turnieje eliminacyjne o mistrzostwo Mazowsza w mini siatkówce Kinder+ Sport w kategoriach dwójek i czwórek dziewcząt.

W turniejach rozstawieniowych nasze dziewczęta brylowały. W turniejach eliminacyjnych znów pokazały moc.

W grupie złotej rozpoczęły zmagania wszystkie zespoły UKS Victoria Lubowidz w kategorii „dwójek”. Grupa złota została podzielona na cztery podgrupy. Po turnieju można być zadowolonym z występu wszystkich zespołów, które zachowały swoje miejsca w grupie złotej. W podgrupie A rywalizowały dwa zespoły z Lubowidza. Jedynka w składzie Nikola Szostek, Zosia Babska wygrały wszystkie spotkania. Dwa – z klubowymi koleżankami i Wrzosem Międzyborów – przegrał zespół oznaczony 4 Roksana Kowalska, Oliwia Szymańska, Patrycja Oleksy. Po dwie porażki poniosły też zespoły numer 3 – Iga Zielińska, Antosia Szefler i Julia Górka – oraz numer 5 – Martyna Gajewska, Zuzia Czarnowska, Amelia Kowalska. W grupie C natomiast znakomicie spisała się lubowidzka „dwójka” Oliwia Sieklicka, Maria Chrzanowska, Dagmara Pesta. Dziewczęta przegrały tylko jeden mecz i zajęły drugie miejsce.

W czwórkach przyszedł czas na turniej ligowy. W I lidze swoje mecze rozgrywał zespół Lubowidz I. Cztery bardzo wyraźne zwycięstwa odpowiednio z Atena Warszawa, I, Ateną Warszawa II, MOS Wola Warszawa, Nike Ostrołęka pokazały, że forma drużyny jest wysoka. Minimalna porażka z GLKS Nadarzyn pokazała, że układ sił na razie się nie zmienia. W tej lidze najsilniejsze są Nadarzyn i Lubowidz. Victoria wciąż czeka na swoją wiktorię w starciu z zespołem spod Warszawy, a w tym turnieju dziewczęta pokazały, że są już naprawdę blisko.

W II lidze wystąpił zespół numer dwa. Tutaj bilans był identyczny jak pierwszego zespołu cztery zwycięstwa i jedna porażka, ale pozwoliło to dziewczętom awansować do I ligi.

Olgierd Markowski

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.