W listopadzie pierwsza rozprawa

27 listopada odbędzie się pierwsza rozprawa sądowa w sprawie Andrzeja K. Były Inspektor Nadzoru Budowlanego w Żurominie jest oskarżony o korupcję i przekroczenie uprawnień służbowych.

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Andrzej K. został zatrzymany przez policjantów z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu 20 czerwca ubiegłego roku. Podejrzany trafił do aresztu. 29 listopada prokuratura wydała wniosek o uchyleniu tymczasowego aresztu. W dalszym ciągu w tej sprawie było prowadzone śledztwo. Prokurator stawiał kolejne zarzuty.

– Śledztwo jest prowadzone pod kątem przestępstw urzędniczych, przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków – informowała nas wówczas Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku prokurator Iwona Śmigielska – Kowalska

28 czerwca Prokurator Rejonowy w Płocku skierował do Sądu Rejonowego w Mławie akt oskarżenia. Znany jest termin pierwszej rozprawy .

– Pierwszy termin rozprawy z odczytaniem aktu oskarżenia został wyznaczony na 27 listopada – poinformowała nas rzecznik Sądu Joanna Kasicka.

Od rzecznik dowiedzieliśmy się również, że rozprawa jest jawna. Dziennikarze będą mogli w niej uczestniczyć . Przygotujemy dla Państwa relację z rozprawy.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.