„ŚWIATEŁKO DO NIEBA” DLA PAWŁA ADAMOWICZA

SPOŁECZEŃSTWO\ Z inicjatywy młodzieży w ubiegły czwartek w żuromińskim parku uczczono pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Atak na Prezydenta Gdańska, który wydarzył się podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszył Polaków oraz ludzi na całym świecie. W wielu miastach odbyły się spontaniczne marsze przeciw nienawiści.

Manifestowano również w Żurominie. Symboliczne i kameralne spotkanie odbyło się w ubiegły czwartek.

Jego inicjatorem był Mateusz Zboiński – licealista oraz wolontariusz WOŚP, którego wsparł żuromiński sztab.

– Spotkaliśmy się dziś, aby wyrazić nasz sprzeciw wobec przemocy. Cały czas nie możemy pogodzić się z tym, co wydarzyło się w Gdańsku- mówił Kacper Czerwiński szef żuromińskiego sztabu WOŚP.

– Paweł Adamowicz był wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, był członkiem naszej wielkiej rodziny- dodał Czerwiński.

Pamięć zamordowanego Prezydenta Gdańska uczczono minutą ciszy. Następnie wypuszczono symboliczne „Światełko do nieba”- czerwony lampion w kształcie serca.

W uroczystości m.in. wzięła udział młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie oraz wiceburmistrz Żuromina Michał Bodenszac i wójt Lutocina Jacek Kołodziejski

MM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.