WIERZBA DLA NASZEGO MUZEUM

WYDARZENIA\ Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu oraz jego kierownik Jerzy Piotrowski zajęli trzecie miejsce w konkursie „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba”. Nagrodę otrzymał reprint „Zbioru praw sądowych” Andrzeja Zamoyskiego.

Konkurs „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” w tym roku odbył się po raz dwunasty. Mazowieckie muzea mogą w ten sposób zaprezentować swoje działania. Nagrody są przyznawane w 5 kategoriach: najciekawsza wystawa zorganizowana przez większe muzeum, najciekawsza wystawa zorganizowana przez mniejsze muzeum, muzealny projekt edukacyjny, muzealny projekt otwarty, wydawnictwa muzealne.

O laury w XII edycji ubiegała się rekordowa liczba 94 zdarzeń muzealnych w tym: 9 wystaw przygotowanych przez mniejsze muzea, 21 wystaw zorganizowanych przez większe muzea, 19 muzealnych projektów otwartych oraz 19 muzealnych projektów edukacyjnych i 26 wydawnictw.

Wśród nagrodzonych muzeów było również Muzeum Małego Miasta i jego kierownik Jerzy Piotrowski. Nagroda została przyznana w kategorii wydawnictwa muzealne. Tam na trzecim miejscu ex aequo zajęło wydawnictwo pt. „Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie” – Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum; oraz wydawnictwo pt. „Zbiór praw sądowych na mocy konstytucji roku 1776 przez J.W. Andrzej Zamoyskiego ex-kanclerza koronnego, Kawalera Orderu Orła Białego, ułożony na Seym roku 1778 podany – reprint wraz ze Wstępem oraz Słownikiem wyrazów i zwrotów staropolskich, prawniczych, łacińskich, nazw geograficznych oraz osób autorstwa Jerzego Piotrowskiego” – Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, oddział Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Gala wręczenia nagród odbyła się 24 września w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Płocku. Statuetkę i dyplom z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika odebrał Kierownik Muzeum małego Miasta Jerzy Piotrowski, Dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski i Henryk Grześkiewicz.

– Jest to prestiżowa nagroda, z której bardzo się cieszymy, tym bardziej że konkurencja była duża – mówi Jerzy Piotrowski.

Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.