WKRA BIEŻUŃ ZNÓW PUNKTOWAŁA

PIŁKA NOŻNA \ Pięć bramek, mnóstwo emocji, a przede wszystkim trzy punkty dla Wkry Bieżuń. To bilans niedzielnego spotkania bieżuńskiej Wkry z Ostrovią Ostrów Mazowiecki. Bohaterem nie kto inny jak Maciej Watkowski zdobywca dwóch bramek.

Sporo emocji dostarczył kibicom w Bieżuniu niedzielny mecz Ligi Okręgowej. Miejscowa Wkra podejmowała Ostrovię Ostrów Mazowiecką. Początek spotkania dla Ostrovii. Goście wyraźnie zaatakowali zespół Roberta Piotrowskiego. Wyszli wysoko, odważnie atakując bramkę Bartosza Przybyszewskiego. Zespół gości nie był jednak konkretny w swoich poczynaniach. Mimo przewagi nie stworzył sobie klarowanej sytuacji do zdobycia gola. Na ataki Ostrovii Wkra odpowiedziała najlepiej jak potrafiła. W 20 minucie na skraju pola karnego faulowany był jeden z graczy Wkry. Do piłki podszedł Maciej Watkowski, ale uderzenie wyłapał bramkarz. Dwie minuty później w podobnym miejscu goście popełnili kolejny faul. Watkowskim tym razem uderzył lepiej, a piłka wpadła „za kołnierz” bramkarzowi rywali. Przed przerwą swoim kunsztem kilka razy musiał wykazać się Przybyszewski. W 33 minucie kapitalnym strzałem z pola karnego popisał się Gromek, ale piłkę lecącą pod poprzeczkę bramki na rzut rożny przeniósł bramkarz Wkry.

Po zmianie stron znów pokazał się Watkowski. W 56 minucie pojedynku znów z rzutu wolnego pokonał bramkarza przyjezdnych. Goście odpowiedzieli w 73 minucie. Sprytem w polu karnym Wkry wykazał się jeden z graczy przyjezdnych. Wymanewrował młodego gracza z Bieżunia i wywalczył rzut karny. Na bramkę jedenastkę zamienił Dawid Wilczewski. Ostrovia zaatakowała, ale to Wkra zdobyła bramkę. Po jednej z kontr Bartosz Oleksiak delikatnym lobem powiększył przewagę bieżunian. Na tym jednak nie koniec. W piątej minucie doliczonego czasu gry Ostrovia wykonywała rzut rożny. Po dośrodkowaniu powstało niezwykłe zamieszanie, a piłka po jednym ze strzałów minęła już linię bramkową. Arbiter liniowy zasygnalizował bramkę głównemu, a ten wskazał na środek boiska po czym zakończył spotkanie. Część kibiców mogła nawet nie zorientować się, że gol został uznany. Nie zmieniło to jednak faktu, że trzy punkty zostały w Bieżuniu.

[b]Wkra Bieżuń – Ostrovia Ostrów Maz. 3:2 (1:0)[/b][b]Bramki:[/b] Watkowski 22, 56 min., Oleksiak 83 min. – 73, 90+5 min.

[b]Skład:[/b] B.Przybyszewski- Budzich, Leśniewski, Sowiński, Brzemiński – S.Dudek, Sprycha, Skolmowski, M.Dudek, Watkowski, Petrykowski.

[b]Ponadto:[/b] Baca, Budziński, Oleksiak