WKRA ŻUROMIN POKAZAŁA SIŁĘ

PIŁKA NOŻNA\ Wkra Żuromin triumfowała na własnym terenie. „Zielono-czerwoni” grali świetnie z kontrataku. Po bramkach Bartłomieja Nowackiego, Szymona Masiaka i Bartłomieja Żelaznego pokonali Wisłę II Płock 3:1.

Mimo świątecznego czasu na trybunach stadionu przy Żeromskiego znów zameldowała się spora grupa kibiców. Około 300 fanów Wkry tego dnia nie mogło narzekać. Piłkarze sprawili swoim kibicom wielkanocny prezent wygrywając z Wisłą II Płock.

Płocczanie przyjechali do Żuromina wzmocnieni kilkoma graczami, którzy na co dzień trenują z ekstraklasową Wisłą. Na murawie przy Żeromskiego wystąpili m.in. Marcin Warcholak, Marceli Zapytowski i Krystian Miś. Poza tym zespół Wisły tworzyli młodzi gracze. Rezerwy Wisły od początku zaczęli operować piłką, próbowali krótkimi podaniami zdobywać teren. Żurominianie natomiast oddali trochę pola gry, ale byli ustawieni niezwykle blisko siebie i czekali na okazję w kontrze. Taktyka ta sprawdziła się idealnie. Już w ósmej minucie żurominianie dostrzegli swoją szansę. Wkra przejęła piłkę w środku pola i szybko znalazła się polu karnym Wisły. Szymon Masiak zagrał wzdłuż bramki, a Bartłomiej Nowacki wyprowadził Wkrę na prowadzenie. Obraz gry nie zmieniał się, a Wkra pokazała, że jest bardzo skuteczna. W 19 minucie w polu karnym w starciu z obrońcą upadł Yurii Hrushytskyi, ale arbiter nie zareagował. Siedem minut później na stadionie znów zapanowała euforia. Po przejęciu piłki w okolicach 30 metra Kamiński zagrał do Masiaka, a ten będąc już w polu karnym nie zmarnował okazji. Goście próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu, ale te mijały bramkę lub po stałym fragmencie gry, ale z dośrodkowaniami dobrze radzili sobie rośli defensorzy. W sytuacji sam na sam dobrą interwencją popisał się Michał Michalak. Po rzucie wolnym natomiast Wkra jeszcze przed przerwą podwyższyła stan gry. Faulowany na 18 metrze był Nowacki, a do piłki podszedł Bartłomiej Żelazny. Popisał się celnym strzałem i Wkra na przerwę schodziła z trzy bramkową zaliczką.

Po zmianie stron wiele już się nie działo. Na boisku zrobiło się dość leniwie. Wkra miała dobry rezultat, wiec nie spieszyła się z atakami, a próby Wisły dobrze rozbijali defensorzy. W 83 minucie goście zdobyli bramkę honorową. Arbiter główny po faulu Dominika Stopczyńskiego podyktował rzut karny, a gracz Wisły nie pomylił się i ustalił wynik spotkania na 3:1.

[b]Wkra Żuromin – Wisła II Płock 3:1 (3:0)[/b][b]Bramki:[/b] Nowacki 8 min., Masiak 26, Żelazny 33 min. – 83 min. (k)

[b]Skład:[/b] Michalak – Dąbkowski, Stopczyński, Żelazny, Kaźmierski – B.Narewski, Więckiewicz, Kamiński, Nowacki, Hrushytskyi – Masiak