WOTUM ZAUFANIA I ABSOLUTORIUM DLA STAROSTY

SAMORZĄD\ Radni Powiatu Żuromińskiego byli jednomyślni podczas głosowania w sprawie udzielenia najpierw wotum zaufania, a potem absolutorium dla zarządu powiatu.

Zarówno opinia RIO, jak i komisji rewizyjnej o wykonaniu budżetu w 2018r. były pozytywne. Komisja rewizyjna wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium zarządowi. W głosowaniu najpierw nad wotum zaufania wszyscy radni byli za, jak również chwilę później podczas glosowania nad udzieleniem zarządowi absolutorium. Za był nawet radny Józef Stankiewicz, który co i rusz wytyka władzom powiatu nieodpowiednie jego zdaniem dbanie o drogi powiatowe i bezpieczeństwo na nich. Ale to inna dziedzina działalności, niż ocena poprawności wykonania budżetu i wydatkowania publicznych pieniędzy.

Zabierając głos po głosowaniach starosta Jerzy Rzymowski dziękował wszystkim za pełne poparcie. – Tak się składa, że akurat ten budżet był uchwalony przez radnych poprzedniej rady, mamy teraz w składzie wiele nowych osób. Tak naprawdę głosowaliście za działalnością innej rady i innego zarządu, tym niemniej cieszy, że ta opinia jest pozytywna i również ocena naszej działalności jest pozytywna – powiedział w pierwszych słowach.

Następnie starosta podkreślił, że realizacja budżetu i podejmowanych działań to praca wielu ludzi. Zarząd wskazuje kierunki, ale ważna jest tu też rola radnych, zatwierdzających zadania i kontrolujących je. Rzymowski zaznaczył również zasługi pracowników starostwa, m.in. skarbnik Ireny Brejny i sekretarz Haliny Żujewskiej oraz wszystkich pracowników poszczególnych wydziałów.

– Mogę zadeklarować, że tegoroczny budżet będziemy się starali tak realizować, by pozyskać dodatkowe środki, aby te zadania, które zostały określone na początku roku, udało się zrealizować w jak największej formule, ale również, by wprowadzać nowe zadania – zakończył.

Agnieszka Orkwiszewska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.