Wiadrowo pod wodą

Ciężkie chwile przeżyli mieszkańcy trzech gospodarstw we Wiadrowie. W środę wcześnie rano woda zalała im posesje. Za całą sytuację obwiniają urzędników odpowiedzialnych za nadzór nad budowę kanalizacji we wsi, ponieważ podczas robót został zasypany rów, którym do tej pory odpływała woda.
Woda zala�a trzy gospodarstwa we Wiadrowie

Ewa Jabłońska

jablonska.ewa1@gmail.com

Mieszkańcy Wiadrowa zgłaszali już wcześniej do Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie, że po opadach deszczu na ich podwórkach zaczyna się zbierać woda. Nie zostały jednak podjęte jakiekolwiek rozwiązania, żeby temu zaradzić. Wtorkowe opady spowodowały, że trzy gospodarstwa zostały zalane. Z samego rana na ich podwórkach było ponad 30 cm wody. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która wypompowała wodę. Spływała ona z ulicy na ich posesję, ponieważ rów, który by temu zapobiegł został zasypany przez wykonawcę kanalizacji sanitarnej we wsi. Budowa kanalizacji trwa, a mieszkańcy martwią się, że sytuacja może się powtórzyć.

– Ciągle pada, martwimy się, że pozalewa nam domy – mówi jedna z mieszkanek zalanej posesji – coś trzeba z tym zrobić, nie chcemy ciągle się martwić.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury, Budownictwa, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Marianna Budzińska zapewnia, że zostaną podjęte działania zapobiegające podtopieniem gospodarstw we Wiadrowie.

– Zostały już podjęte pierwsze kroki zapobiegające zalewaniu mieszkańców – mówi Dyrektor Marianna Budzińska – na pewno podejmiemy takie działania, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.