Wlizło dyrektorem do 2016 roku

Burmistrz Zbigniew Nosek powołał dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury Piotra Wlizłę na okres trzech lat. Wcześniej mówiło się, że burmistrz powierzy stanowisko dyrektorowi na rok. Tego zabraniały jednak przepisy. Wlizło otrzymał umowę na najkrótszy z możliwych okresów.
Piotr Wliz�o b�dzie dyrektorem do lipca 2016 roku

Piotr Wlizło nie wygrał konkursu na dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury. Komisja konkursowa nie zdecydowała się poprzeć kandydatury dotychczasowego dyrektora placówki. Wlizło nie zdobył wymaganej liczby głosów i jego los znalazł się w rękach burmistrza Zbigniewa Noska. Ostatecznie włodarz miasta i gminy zdecydował się powierzyć placówkę dotychczasowemu dyrektorowi. Początkowo umowa, która miała związać Wlizło z funkcją dyrektora Żuromińskiego Centrum Kultury miała obowiązywać do 31 grudnia 2014 roku. Tak się jednak nie stało. Wlizło będzie rządził ŻCK do lipca 2016 roku.

[b]Najkrótszy z możliwych okresów[/b]

Burmistrz pierwotnie miał powołać Wlizłę na krótki okres – do 31 grudnia 2014 roku. Na to jednak nie pozwoliły zapisy prawne. Zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej dyrektora placówki kultury innej niż instytucja artystyczna powołuje się od okres od trzech do siedmiu lat. Burmistrz skorzystał zatem z tego zapisu i powołał nowego dyrektora na najkrótszy z możliwych okresów.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.