Z żuromińskich władz szydzi cała Polska

Afera dotycząca konfliktu Starostwa i mieszkańców ulicy Szpitalnej w Żurominie zatacza coraz szersze kręgi. Relację dotyczącą tej sprawy wyemitował TVN. Materiał dostępny jest również na portalu internetowym Onet.pl.
Tomasz Pasiut z TVN nagrywa program dotycz�cy konfliktu mieszka�c�w ul. Szpitalnej ze Starostwem Fot.EJ

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

W programie stacji TVN „Prosto z Polski” reporter Tomasz Pasiut ukazał konflikt mieszkańców ulicy Szpitalnej i Starostwa. W relacji zaprezentowano wypowiedzi mieszkańców i starosty Janusza Welenca. Relacja z Żuromina cieszyła się ogromnym zainteresowaniem internautów. Do wczoraj pod newsem pojawiło się 719 komentarzy. Niestety, postępowanie żuromińskich władz jest oceniane przez internautów bardzo krytycznie. Internauci szydzą wręcz z żuromińskich urzędników. Wystarczy przywołać kilka wpisów: „Pogański kraj, pogańskie obyczaje” – pisze baca; „Czy to trzeci Świat?” – pyta POLAKKKK; „Tylko usiąść i płakać nad takim debilizmem” – pisze Kris. Ta próbka komentarzy nie jest wyrwaniem z kontekstu opinii złośliwych. Wręcz przeciwnie, to bardziej łagodne sformułowania. W innych komentarzach pojawiają się wpisy o wiele ostrzejsze, nawet takie porównujące urzędników i władze do faszystów.

Redakcja Kuriera daleka jest jednak od takich porównań. Mamy świadomość, że obie strony konfliktu przekonane są o swojej racji. Sprawę zatem rozpatrzy niezawisły Sąd, a o jego wyrokach na pewno Czytelników poinformujemy.

Poniżej przedstawiamy stanowisko Zarządu Powiatu dotyczące Szpitalna Gate – jak coraz częściej mówi się o tej aferze.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.