ZIÓŁKOWSKI TAKŻE ZAROBI MNIEJ

INFORMACJE\ Wójt Lubowidza Krzysztof Ziółkowski zarobi mniej. Nie jest to jednak decyzja radnych. O wysokości jego wynagrodzenia zdecydowali urzędnicy.

Przepisy narzucają na radnych obniżenie pensji swoim wójtom, burmistrzom i staroście. Rada w tej kwestii powinna podjąć stosowną uchwałę. Prawie we wszystkich samorządach na terenie powiatu żuromińskiego takie uchwały zostały podjęte.

Jedynie radni z Lubowidza nie zmienili wysokości wynagrodzenia. Wypłacenie włodarzowi pensji na starych zasadach jest niezgodne z przepisami. Za to mogą grozić poważne konsekwencje- nie radnym a pracownikom gminy.

W związku z tym lubowidzcy urzędnicy sami obniżyli pensję wójta. Podjęli decyzję, że do czasu zanim Rada Gminy podejmie uchwałę (lub nie) Krzysztof Ziółkowski będzie miał wypłacane wynagrodzenie w wysokości 9 910 złotych brutto.

Czyli mniej o 1 738 złotych. W skład tej kwoty wchodzi wynagrodzenie zasadnicze- 4 700 złotych, dodatek stażowy- 20% wynagrodzenia zasadniczego czyli 940 złotych, dodatek funkcyjny – 1.800 złotych, dodatek specjalny w wysokości 38% – 2 470 złotych.

Wójt również zaakceptował takie rozwiązanie, aby nie narażać podwładnych na konsekwencje.

Ewa Jabłońska

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.