ZSP Żuromin obroniło tytuł sprzed roku

Podopieczni Cezarego Sznytra najlepszym zespołem rejonu ciechanowskiego w halowej piłce nożnej. ZSP Żuromin obroniło tytuł sprzed roku. Na najniższym stopniu podium znalazło się LO Żuromin. Areną rejonowych zmagań była Hala Sportowa w Żurominie.
Mistrzowie rejonu z ZSP �uromin

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Sześć zespołów z terenu rejonu ciechanowskiego rywalizowało w turnieju o mistrzostwo rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, a mecze trwały 2×10 minut. Tytułu wywalczonego w ubiegłym roku broniło ZSP Żuromin.

Obrońcy tytułu w grupie śmierci

Falstart turniejowy zaliczył zespół Cezarego Sznytra. ZSP Żuromin w pierwszym spotkaniu zagrało bardzo słabo i zasłużenie przegrało z Zespołem Szkół nr 1 w Ciechanowie. Ciechanowianie wykorzystali swoją szansę na zajęcie pierwszego miejsca po wygranej inauguracji i w drugim spotkaniu po bramce w końcówce pokonali ZS nr 1 w Mławie. Ostatni mecz w grupie miał zadecydować o drugiej pozycji, która również dawała awans do fazy pucharowej. To był zupełnie inny mecz w wykonaniu ZSP. Z ambicją, wolą walki i przede wszystkim wysoką skutecznością pokonali mławian 4:1. Pod koniec meczu sporo pracy miał również arbiter, który czerwonymi kartkami schłodził rozgrzane głowy graczy.

LO Żuromin bez problemów

W drugiej grupie inny przedstawiciel powiatu żuromińskiego radził sobie jeszcze lepiej. W nieco słabszej grupie bez żadnych problemów pokonał obu konkurentów. Już w pierwszym meczu pokazał swoją siłę, wygrywając 5:0. W drugim spotkaniu również nie miał problemów ze zwycięstwem, choć wynik był zdecydowanie niższy.

Faza pucharowa

W półfinale nastąpił pojedynek zespołów zza miedzy. Miał być rewanż za finałowe spotkanie na szczeblu powiatu żuromińskiego, ale to znów ZSP okazało się silniejsze. Po bardzo dobrym, obfitującym do ostatnich sekund w wiele okazji bramkowych meczu 3:2 wygrali uczniowie z Lidzbarskiej. ZSP silniejsze było także w finale, gdzie ograło za porażkę w grupie ZS1 Ciechanów. Był to niezwykle ciekawy i emocjonujący mecz. W meczu o trzecie miejsce golleadę urządzili sobie gracze z LO, pakując rywalom aż siedem trafień. To pozwoliło stanąć na najniższym stopniu podium zespołowi Andrzeja Morawskiego.

Grupa A

ZSP Żuromin – ZS1 Ciechanów 1:2

ZS1 Ciechanów – ZS1 Mława 1:0

ZS1 Mława – ZSP Żuromin 1:4

Grupa B

LO Żuromin – ZS Pułtusk 5:0

ZS Pułtusk – ZS Płońsk 3:1

ZS Pułtusk – LO Żuromin 2:3

Półfinał

ZSP Żuromin – LO Żuromin 3:2

ZS1 Ciechanów – ZS Pułtusk 4:1

O III miejsce

LO Żuromin – ZS Pułtusk 7:1

Finał

ZSP Żuromin – ZS1 Ciechanów 2:0

Klasyfikacja końcowa

1. ZSP Żuromin

2. ZS1 Ciechanów

3. LO Żuromin

4. ZS Pułtusk

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.