Zielona. Strażacy dla dzieci

Ochotnicza Straż Pożarna z Zielonej zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka. Największą atrakcją dla maluchów była przejażdżka wozem strażackim (a jakże, na sygnale). Prezenty dla dzieci przywiozła także posłanka Julia Pitera.
Najwi�ksz� atrakcj� by�a dla dzieci przeja�d�ka wozem stra�ackim

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

Ochotnicy z Zielonej na czele z prezesem druhem Jackiem Wypychem przygotowali piknik z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowano przed Domem Strażaka w Zielonej 1 czerwca. Strażacy pokazywali najmłodszym wnętrze bojowego wozu strażackiego, uczyli jak ratować człowieka poszkodowanego podczas wypadku, demonstrowali sprzęt pożarniczy OSP Zielona. Dla najmłodszych zagrała strażacka orkiestra pod batutą kapelmistrza Józefa Rochonia.

Strażacy z Zielonej mieli niecodziennego gościa – posłankę Julię Piterę, która przyjechała do Zielonej wraz z mężem i przywiozła dzieciom mnóstwo prezentów.

Ochotnicy przygotowali dla dzieci również inne atrakcje: konkursy zręcznościowe, ubieranie się w strażacki uniform na czas, ale też cos dla dziewczynek – wybory Miss OSP Zielona.

– Dzień Dziecka z OSP to już u nas tradycja – mówi druhna Ewelina Wypych jedna z głównych organizatorek pikniku – a najważniejsze jest to, że oprócz dobrej zabawy uczymy dzieci, jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Co roku widzimy, jak rośnie świadomość społeczeństwa, choćby w zakresie udzielania pierwszej pomocy – dodaje.

Strażacy z OSP szczególnie dziękują osobom, bez których nie udałoby się zorganizować pikniku: Sławomirowi Sosnowskiu „Sklep muzyczny – MUZA” z Żuromina za nagłośnienie pikniku, Cukierni” Magdalenka” z Zielonej za słodkości, Jarosławowi Wypychowi i firmie Sequoia z Warszawy za nagrody, poseł na Sejm Julii Piterze i Lokalnej Grupie Działania Ciechanów za udział w przygotowaniu prezentów.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.