Zielona. Szkolny sukces

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej zajęli pierwsze miejsce w rankingu szkół podczas Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się 15 kwietnia na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie

Indywidualnie na szczególne wyróżnienie zasługują: Mateusz Kowalski z Zielonej, laureat I miejsca w bloku produkcji roślinnej oraz jego kolega Wojciech Lewiński, który zajął II miejsce. IV miejsce w tej samej kategorii zajął również uczeń z Zielonej Sławomir Gutkowski. Do finału zakwalifikowało się około 160 uczniów z 40 szkół Północno-Wschodniej Polski W bloku: żywienie człowieka i gospodarstwo domowe najlepsza była uczennica z ZS w Ciechanowie.

Trzecie miejsca zajęli: Anna Jędrzejewska z Zielonej w bloku agrobiznes oraz uczeń z ZSR w Gołotczyźnie w bloku mechanizacja rolnictwa, czwarte miejsce w tym samym bloku tematycznym zajął również uczeń z Gołotczyzny. Laureaci będą reprezentowali swoje szkoły w finale krajowym olimpiady 3 – 4 czerwca w Pyrzycach, w województwie zachodnio- pomorskim. Podczas zakończenia Olimpiady przewodniczący Komitetu Okręgowego prof. dr hab. Marek Marks i Prezes Agencji Rynku Rolnego wręczyli uczniom z Zielonej i ich opiekunom Andrzejowi Tusińskiemu i Teresie Piotrowicz puchar za wspaniałe zwycięstwo.