Zielona pod wodą

Główne ulice Zielonej znalazły się pod wodą. To efekt wiosennych roztopów.
Zielona ulica 1-maja

Redakcja

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Główna ulica Zielonej ul. 1 Maja w wielu miejscach znalazła się pod wodą. Kierowcy korzystający z tej drogi leżącej na trasie Żuromin – Mława często musieli korzystać z chodnika by przejechać kilkusetmetrowy fragment szosy. Inaczej się nie dało, szczególnie samochodom z niskim zawieszeniem.

W akcji przeciwpowodziowej wzięła udział Ochotnicza Straż Pożarna z Zielonej. Strażacy wypompowali wodę i z ulic, i z piwnic, budowali również zapory z worków z piaskiem, żeby woda nie dostawała się do piwnic.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonej w piątek, 24 lutego, długo walczyli z wodą. Podtopienia i powodzie to efekt wiosennych roztopów. Woda spływająca z wyżej położonych terenów zalała główną ulicę tej miejscowości, która znajduje się w niecce. Studzienki nie nadążały przyjmować wody. Było jej co niemiara. Najgorzej było przy strażnicy OSP i sklepie. Częściowo zalane zostały też gospodarstwa rolne. Strażacy budowali wały z worków z piaskiem, by uchronić najbardziej zagrożone miejsca przed dalszym przedostawaniem się wody. Sytuacja opanowana została dopiero po południu.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.