Zielona w telewizji Trwam

Mieszkańcy gminy Kuczbork nie dają za wygraną. Tam gdzie tylko się da, walczą o czyste powietrze w ich miejscowości. Ostatnio o problemie dużej ilości wiatraków, ferm drobiowych i chlewni usłyszeli również widzowie telewizji Trwam
Radny Wojciech Jarzynka prosi�, �eby zjednoczy� si� przeciwko tak wielkim i �mierdz�cym inwestycjom bo zagra�aj� zdrowiu

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

Na terenie gminy Kuczbork istnieje już wiele ferm drobiowych i chlewni. Budowa kolejnych 20 kurników już się rozpoczęła, ale to nie koniec, bo planowane są tez kolejne tego typu inwestycje. Na terenie gminy znajdują się też elektrownie wiatrowe. Mieszkańcom to się nie podoba. Robią wszystko, żeby kolejne inwestycje tego typu nie powstały.

Walczą jak lwy

Mieszkańcy organizują wiele akcji, których celem jest powstrzymanie uciążliwych dla nich inwestycji. Zbierali już podpisy, organizowali spotkania z mieszkańcami i władzami gminy. O ich proteście usłyszała posłanka Julia Pitera. O pomoc poprosili również posła Macieja Małeckiego. Protestowali podczas wizyty premiera Janusza Piechocińskiego w Żurominie. Pojechali również do Warszawy, żeby tam manifestować swoje rozgoryczenie całą sytuacją. Tam również Leszek Miller usłyszał o ich problemach.

Po stronie prawdy

Na zaproszenie mieszkańców do Zielonej przyjechała również telewizja Trwam. W programie „Po stronie prawdy” mieszkańcy gminy Kuczbork mówili o uciążliwościach związanych z wiatrakami, kurnikami i chlewniami. W związku z programem telewizyjnym do Zielonej przyjechali m.in. Iga Kuczmańska prezes działdowskiego stowarzyszenia ochrony własności oraz ogólnopolskiego stowarzyszenia pozytywnej energii, Maria Koc radna sejmiku województwa mazowieckiego, Piotr Kurowski z ogólnopolskiego komitetu ochrony mieszkańców przed lokalizacją elektrowni wiatrowych, posłowie Janusz Wojciechowski i Jan Maria Jackowski. Program został wyemitowany na żywo w telewizji Trwam 8 maja.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.