Znów było bezpiecznie

Dobiegła końca akcja Znicz 2013. W ciągu czterech dni na polskich droga odnotowano wzmożony ruch, a bezpieczeństwa pilnowało więcej służb mundurowych niż zwykle.
NULL

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem na drogach dojazdowych do miast, a także w okolicach cmentarzy. W powiecie żuromińskim od godzin popołudniowych w czwartek 31 października do 3 listopada prowadzone były działania „Bezpieczny Weekend – Znicz 2013”.

– Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu żuromińskiego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi sierżant sztabowy Tomasz Wnuk, oficer prasowy żuromińskiej komendy.

W trakcie świątecznego weekendu w powiecie żuromińskim było bezpiecznie. Na terenie powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Nie było ofiar śmiertelnych ani rannych. Policyjne statystyki odnotowały zaledwie cztery kolizje.

– W trakcie naszych działań nie doszło do żadnego wypadku. Miały miejsce tylko cztery niegroźne kolizje. Policjanci pełniący służbę na drogach nie ujawnili kierujących pod wpływem alkoholu – informuje oficer prasowy.

W kraju niestety nie było już tak dobrze. Jak informował w poniedziałek Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji w ciągu czterech dni na polskich drogach doszło do 338 wypadków drogowych. Zginęło w nich 38 osób, a 410 zostało rannych. Funkcjonariusze policji zatrzymali 1298 nietrzeźwych kierowców.

Michał Osiecki

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.