Promocja

AKCJA „DRUGIE ŚNIADANKO”- PRZYKŁAD DOBREJ PRAKTYKI POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO

Już od kilku lat nasza redakcja wspólnie z partnerami organizuje akcję profilaktyczną „Drugie Śniadanko”. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem.
Pudełka na drugie śniadanie dla uczniów Zespołu Szkół specjalnych przekazano 26 lutego

Na początku nasza akcja nazywała się „Śniadanko dla pierwszoklasisty”, jej główny cel to propagowanie wśród najmłodszych uczniów zasad zdrowego odżywiania. Duży nacisk kładziemy na to, jak ważne jest drugie śniadanie. Żeby nikt o nim nie zapominał wręczamy uczniom poszczególnych szkół kolorowe pudełka, w których mogą zabrać do szkoły kanapki, owoce, warzywa. Na przestrzeni lat pudełka ufundowane przez naszych partnerów trafiały nie tylko do „pierwszaków”, ale też do przedszkolaków.

W tym roku rozpoczęliśmy kolejny cykl tej akcji. Ze względu na panującą pandemię zachowujemy wszelkie zasady sanitarne. Pudełka przekazujemy dyrektorom placówek, którzy rozdają je swoim uczniom. Dodatkiem do kanapników jest film nagrany na zlecenie naszej redakcji, na którym trener personalny oraz doradca żywieniowy Karolina Grzelak przedstawia zasady zdrowego odżywiania. Nauczyciele będą mogli wykorzystać nagranie podczas zajęć dydaktycznych ze swoimi uczniami. Jako pierwsi w tym roku pudełka otrzymali uczniowie żuromińskiej szkoły specjalnej. W oficjalnym przekazaniu pudełek wzięli udział: starosta żuromiński Jerzy Rzymowski, wicestarosta żuromiński Ireneusz Rejmus, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Marek Machulski, redaktor naczelny Kuriera Żuromińskiego Kacper Czerwiński.

AO

Akcja „Drugie śniadanko” to akcja Kuriera Żuromińskiego wykonana na zlecenie Powiatu Żuromińskiego. Akcja polegała na przekazaniu uczniom i przedszkolakom Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie pudełek śniadaniowych wraz z płytą DVD z filmem promocyjnym zawierającym: spot reklamowy promujący Powiat Żuromiński oraz nagranie z udziałem dietetyka przedstawiającego zasady zdrowego odżywiania dzieci. Film został również opublikowany na stronie internetowej Powiatu Żuromińskiego. Akcja miała na celu promocję Powiatu Żuromińskiego jako jednostki samorządu terytorialnego promującej i upowszechniającej zdrowe odżywianie wśród dzieci. Akcja jest również przykładem tzw. dobrej praktyki powiatu. Akcja została sfinansowana ze środków Powiatu Żuromińskiego. Finał akcji odbył się w dniu 26 lutego w Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie, z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.