Promocja

AKCJA „DRUGIE ŚNIADANKO”

Już od kilku lat nasza redakcja wspólnie z partnerami organizuje akcję profilaktyczną „Drugie Śniadanko”. W tym tygodniu odwiedziliśmy uczniów z gminy Bieżuń i gminy Siemiątkowo.
Kanapniki dla pierwszaków odebrał dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu Sławomir Kosin

Na początku nasza akcja nazywała się „Śniadanko dla pierwszoklasisty”, jej główny cel to propagowanie wśród najmłodszych uczniów zasad zdrowego odżywiania. Duży nacisk kładziemy na to, jak ważne jest drugie śniadanie. Żeby nikt o nim nie zapominał wręczamy uczniom poszczególnych szkół kolorowe pudełka, w których mogą zabrać do szkoły kanapki, owoce, warzywa. Na przestrzeni lat pudełka ufundowane przez naszych partnerów trafiały nie tylko do „pierwszaków”, ale też do przedszkolaków.

W tym roku rozpoczęliśmy kolejny cykl tej akcji. Ze względu na panującą pandemię zachowujemy wszelkie zasady sanitarne. Pudełka przekazujemy dyrektorom placówek, którzy rozdają je swoim uczniom. Dodatkiem do kanapników jest film nagrany na zlecenie naszej redakcji, na którym trener personalny oraz doradca żywieniowy Karolina Grzelak przedstawia zasady zdrowego odżywiania. Nauczyciele będą mogli wykorzystać nagranie podczas zajęć dydaktycznych ze swoimi uczniami. Byliśmy już w Zespole Szkół Specjalnych w Żuromienie, o czym pisaliśmy na naszych łamach. W tym tygodniu przekazaliśmy pudełka pierwszakom z gminy Bieżuń, sponsorem był burmistrz Andrzej Szymański. Z kolei pudełka śniadaniowe dla uczniów z Siemiątkowa i Łaszewa ufundował wójt Piotr Kostrzewski.

Red

Burmistrz Andrzej Szymański przekazał także zestaw pudełek dla uczniów ze Sławęcina, odebrał je dyrektor Adam Stolarski
Wychowawczyni klasy I ze Szkoły Podstawowej w Łaszewie Barbara Komorowska wraz z wójtem Piotrem Kostrzewskim
Dyrektor Zespołu Szkół w Siemiątkowie Iwona Grabowska odebrała w imieniu pierwszaków pudełka na drugie śniadanie
   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.