Na sygnale

AKCJA POLICJI „LIZAK LUB CYTRYNA”

Lizaka lub cytrynę otrzymywali kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej na ul. Szkolnej w Poniatowie. Była to wspólna akcja policjantów z żuromińskiej drogówki oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poniatowie, związana z propagowaniem bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonie szkół. Policjanci dokonywali kontroli drogowych, a uczniowie w zależności od sytuacji nagradzali kierujących lizakiem bądź też dawali do zjedzenia cytrynę.

Nietypowy „patrol” towarzyszył  policjantom z żuromińskiej drogówki podczas działań zorganizowanych w ramach Dnia Dziecka. Celem wspólnej akcji policjantów i uczniów było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze, szczególnie w rejonach szkół. Kierowców, których jazda była zgodna z przepisami, uczniowie nagradzali lizakiem. Natomiast kierujący, którzy naruszyli przepisy nie otrzymywali tego dnia mandatu, lecz do zjedzenia cytrynę. Uczniowie podkreślali przy tym, jak ważne jest ich bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ze szkoły. 
Spotkanie było okazją do przypomnienia dzieciom  zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas zabawy w wakacyjne dni.

mł. asp. Monika Ejnik

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.