Informacje

AKREDYTACJA NA ERASMUSA DLA ZST-Z

Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Żurominie otrzymał akredytację Erasmusa, która daje placówce możliwości szybszego ubiegania się o wyjazdy młodzieży na zagraniczne praktyki.
Certyfikat szkoły potwierdzający akredytację w programie

Zespołowi Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie została przyznana akredytacja Erasmusa w sektorze kształcenie i szkolenie zawodowe w okresie od 1 marca 2021 r. do 31 grudnia 2027r.  Przyznanie tej akredytacji Erasmusa stanowi potwierdzenie, że szkoła stworzyła plan realizacji wysokiej jakości działań wpisujących się w jej rozwój. Jest to tak zwany „Plan Erasmusa”, stanowiący kluczowy element wniosku o akredytację. Co to oznacza? Otóż to, że wnioskodawcy, którzy posiadają akredytację  w programie Erasmus+ zyskują uproszczony dostęp do możliwości finansowania projektów w ramach akcji 1 w swojej dziedzinie. Innymi słowy szkoła nie musi już składać wniosku konkursowego, ubiegając się o wyjazd zagraniczny. Składa jedynie uproszczony wniosek budżetowy,

w ramach przyznanego dofinansowania w terminach ogłoszonych  co roku przez agencje narodowe.

I tak właśnie jest. Placówka przygotowuje się do kolejnego turnusu. – Mamy już podpisaną umowę, za chwilę będziemy uruchamiali przetargi i procedurę rekrutacyjną – mówi dyrektor szkoły Wojciech Smoliński.

Jak tłumaczy, planuje wyjazd kolejnej grupy 30 uczniów na greckie praktyki na przełomie maja i czerwca. Będzie już po maturach, czas nieco spokojniejszy.

Jak pisaliśmy na naszych łamach, szkoła organizowała już dwa wyjazdy z Erasmusa i dwa z programu Power. Teraz kolejna grupa wyjedzie z Erasmusa. Prócz tego planowanego w sumie już 120 uczniów mogło szlifować język i nabywać umiejętności w zagranicznych firmach.

– Erasmus + wspiera edukację, szkolenie zawodowe, działania młodzieżowe oraz sport. Cieszymy się, że nasza szkoła ma zapewnioną możliwość wyjazdów edukacyjno-zawodowych  młodzieży już bez wniosku konkursowego – mówi dyrektor Wojciech Smoliński. Wicedyrektor Ewa Janulewska podkreśla zaś, że wyjazd na zagraniczne praktyki  to nie tylko wspaniała szansa nauki, ale też poznania odmiennej kultury.

Agnieszka Makuszewska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.