Informacje

ALEKSANDRA KĘPA NIE JEST JUŻ DYREKTOREM

Stojąca od ponad dekady na czele Szkoły Podstawowej w Gościszce dyrektor Aleksandra Kępa pożegnała się z funkcją. Zmiana kierownictwa była podwójna. Najpierw została Ewa Żurawska, potem Elżbieta Grześkiewicz.

Wójt gminy Kuczbork Jacek Grzybicki postanowił rozstać się z dyrektor Szkoły Podstawowej w Gościszce. Wraz z końcem sierpnia kończyła się jej kadencja. Aleksandra Kępa straciła stanowisko szefa placówki, została szeregowym nauczycielem. Jak tłumaczył w rozmowie z „Kurierem” włodarz, jego decyzja miała związek przede wszystkim ze skargą, złożoną na działalność Aleksandry Kępy (o czym pisaliśmy na naszych łamach). Rada Gminy rozpatrując skargę uznała ją jako zasadną. Wójt tłumaczył także, że wcale nie było łatwo znaleźć nowego dyrektora. Chciał on powierzyć funkcję jednemu z pracowników placówki. Jedynie Ewa Żurawska zdecydowała się zostać dyrektorem, ale po dwóch dniach z funkcji tej jednak zrezygnowała. Ostatecznie wójt Jacek Grzybicki na 10 miesięcy powierzył obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej w Gościszce Elżbiecie Grześkiewicz. To emerytowana nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kliczewie. Do Gościszki została przyjęta na wakat, który powstał po odejściu z pracy jednej z nauczycielek.

KC

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Bo to jest tak, że żadne stanowisko nie jest zapisane notarialnie a niektórzy o tym nie chcä wiedzieć a wówczas koniec jest niezawesoły.