Na sygnale

ARESZT ZA USIŁOWANIE ROZBOJU

Policjanci żuromińskiej komendy Policji szybko ustalili i zatrzymali dwóch młodych sprawców usiłowania rozboju, którego tydzień wcześniej dokonali na nieletnim mieszkańcu Lubowidza. 17 i 15-latek zostali zatrzymani na terenie powiatu działdowskiego.
FOT.PIXABAY

Kilka dni temu do żuromińskiej Komendy Powiatowej Policji zgłosił się mieszkaniec Lubowidza informując o niebezpiecznej sytuacji, jaka miała miejsce dzień wcześniej na jednej z ulic miasta.

-15-letniego mieszkańca tej miejscowości zaczepiło dwóch chłopców, których nie znał. Wykorzystując przewagę liczebną, siłową, zastraszali i zmuszali 15-latka do oddania im głośnika przenośnego. W związku z tym, że celu nie mogli osiągnąć, próbowali zastraszyć nastolatka nożem.15-latek zdołał uciec, a następnego dnia o całej sytuacji opowiedział rodzicom- relacjonuje rzecznik żuromińskiej policji asp. Tomasz Łopiński.

Sprawą zajęli się żuromińscy kryminalni. Po kilku dniach ustalili, że sprawcami tego przestępstwa byli 17 i 15- latek, którzy zostali zatrzymani. Młodszy z nich trafi do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, który wcześniej samowolnie opuścił, a za swój kolejny czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

-17-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje asp. Tomasz Łopiński.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.