Na sygnale

ARESZTOWANO DWÓCH PODEJRZANYCH O ZNĘCANIE SIĘ NAD BLISKIMI

W ubiegłym tygodniu decyzją sądu dwóch 57-latków z powiatu żuromińskiego trafiło do aresztu, pod zarzutem znęcania się nad swoimi bliskimi.

Służby mundurowe apelują do wszystkich, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną. To przestępstwo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Powinniśmy powiadomić o tym odpowiednie służby. W zeszłym tygodniu do aresztu trafiło dwóch mieszkańców podejrzewanych o stosowanie przemocy wobec swoich najbliższych.

Zatrzymany został 57-letni mieszkaniec Żuromina. Mężczyzna miał znęcać się nad żoną i synem.

Drugi z przebywających obecnie w areszcie to mieszkaniec gminy Kuczbork. To także 57-latek, który miał znęcać się psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna już wcześniej był objęty dozorem policji, miał też zakaz zbliżania się do swojej żony. Niestety lekceważył nałożone na niego sankcje. – W związku z tym prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt- informuje prokurator rejonowy Marcin Bagiński.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty w myśl art. 207§ 1kk. (Znęcanie się fizyczne lub psychicznie nad osobą najbliższą). Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KC

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.