Sport

AWANS SIĘ ODDALIŁ

Boruta Kuczbork poniosła srogą porażkę z niżej notowanym Gryfem Kownaty Żędowe. Ta porażka może sprawić, że awans do Klasy A w tym sezonie może się nie udać.
Zawodnicy Boruty kończyli spotkanie w nietęgich minach fot. MO

To spotkanie było niezwykle ważne dla zespołu Boruty Kuczbork. Korzystny rezultat pozwalał mieć w zasięgu jednego spotkania rywali, z którymi toczą walki o awans. Wszystko rozpoczęło się po myśli zespołu Jarosława Szmyta.

Boruta objęła prowadzenie po uderzeniu Filipa Watkowskiego. Niestety, w pierwszych czterdziestu pięciu minutach kolejne celne ciosy wyprowadzali już gospodarze. Marcin Krzyśpiak po asyście Rafała Chojnowskiego najpierw doprowadził do remisu, a później skutecznie egzekwował rzut karny i wyprowadził zespół Gryfa na prowadzenie. Przed przerwą trzeciego gola dla miejscowych zdobył Michał Kapczyński i na przerwę Boruta schodziła przegrywając dwoma golami.

Po zmianie stron niestety nie było lepiej. Hat-tricka skompletował Krzyśpiak (ponownie gol z rzutu karnego), bramkę dołożył Tomasz Stępiński, a Borutę stać było tylko na jedną bramkę, której autorem był Alan Michalski. Mecz zakończył się wynikiem 5:2 dla gospodarzy.

Przed zespołem Jarosława Szmyta dwa bardzo ważne pojedynki – z Gladiatorem Słoszewo i Orzycem Chorzele. Oba te mecze „Boruciarze” muszą wygrać, jeśli chcą jeszcze myśleć o awansie do Klasy A. To jednak nie da im 100% pewności. Muszą liczyć na straty punktów innych zespołów m.in. Tamki Dzierzgowo.