Łazy. Cud pod Lubowidzem

53 - letni mieszkaniec Nowego Dworu w gminie Lidzbark i pasażerka mogą mówić o olbrzymim szczęściu. Niemal o cudzie. Mężczyzna po zderzeniu z TIR-em ma złamaną nogę, kobieta nie doznała żadnych obrażeń.
W akcji udzia� bra�y dwie jednostki stra�y po�arnej

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

We wtorek 14 lutego o godzinie 7:45 doszło w naszym powiecie do groźnego wypadku. Pod Lubowidzem od strony Żuromina zderzyły się ze sobą ciągnik siodłowy Scania i osobowa Mazda 626. Ofiar nie było.

[b]Zdarzenie pod Lubowidzem[/b]

TIR jechał od strony Żuromina. Nagle samochód złapał pobocza. Na śliskiej zaśnieżonej nawierzchni koła naczepy zaczęły się ślizgać i ta stanęła w poprzek, sunąc lewym pasem drogi.

– Bardzo trudno było w takich warunkach wyprowadzić samochód – mówił 59 – letni kierowca Scanii – ulica była zaśnieżona, droga śliska.

Rozpędzona ciężarówka wpadła na nadjeżdżającą z naprzeciwka Mazdę 626. Z impetem uderzyła w samochód osobowy i zmiotła go z drogi.

Mazda wpadła do rowu. TIR zatrzymał się, tarasując przejazd.

– Kierowca Mazdy i pasażerka mogą mówić o olbrzymim szczęściu – mówi młodszy aspirant Marek Wiśniewski z żuromińskiej drogówki – najprawdopodobniej samochód odbił się od koła Scanii. W innym wypadku doszłoby zapewne do tragedii – dodaje.

[b]Strażacy uwalniają kierowcę[/b]

Na miejscu pojawiła się straż pożarna powiadomiona przez świadka wydarzenia. Kierowca mazdy był zakleszczony i nie mógł wyjść z pojazdu.

– Musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu, żeby uwolnić mężczyznę – mówi kapitan Janusz Chyliński rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie – Nie były to czynności specjalnie wymagające, ale, jak zawsze w takich przypadkach, musieliśmy być niezwykle ostrożni – dodaje.

Strażacy uwolnili kierowcę. Pasażerka wyszła z samochodu o własnych siłach. Oboje przewiezieni zostali do żuromińskiego szpitala. U mężczyzny stwierdzono złamanie nogi w trzech miejscach. Kobieta wyszła z wypadku bez szwanku.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca TIR-a ukarany został mandatem za nie dostosowanie prędkości do panujących warunków. Droga zablokowana była do godziny 10:00.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.