Łazy. Przejażdżka zakończona w rowie

Czerwone sportowe BMW w poniedziałek około godziny 15:40 pędziło z dużą prędkością na trasie Lubowidz – Żuromin. Podróż dla kierowcy i pasażera skończyła się już na pierwszym zakręcie w miejscowości Łazy. Samochód wpadł do rowu. Okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.
Wypadek czerwonego BMW wygl�da� niezwykle gro�nie

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Kierowcą czerwonego BMW, które w poniedziałek wypadło z drogi, był mieszkaniec gminy Lubowidz Hubert K. Policja jednoznacznie określiła, że właśnie on jest sprawcą kolizji i ukarała 24-letniego mężczyznę 1000 – złotowym mandatem. Na domiar złego okazało się, że Hubert K. nie ma prawa jazdy.

Do kolizji doszło na zakręcie przy miejscowości Łazy. Kierujący najpierw złapał pobocza po prawej stronie jezdni, następnie odbił kierownicą i już nad pojazdem nie zapanował. Auto wpadło do rowu po lewej stronie ulicy, uderzyło w skarpę i z impetem spadło na dach. Jeśli można o takim mówić w przypadku kabrioletu. W aucie obok kierowcy był pasażer. Żaden z nich nie odniósł większych obrażeń.

– Kierowca i pasażer mogą mówić o olbrzymim szczęściu – mówi starszy aspirant Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji – Samochód z dużą siłą uderzył najpierw w skarpę a później w ulicę.

Składanowski jednoznacznie ocenia przyczynę kolizji.

–Prędkość, brawura i słaba technika jazdy – mówi policjant.

Mandatem policjanci ukarali również właścicielkę pojazdu, matkę kierującego za to, że udostępniła samochód synowi, wiedząc, że ten nie ma prawa jazdy.

Potrzebne do prowadzenia pojazdu uprawnienia miał za to pasażer. Jak jednak tłumaczyli mężczyźni nie chciał on kierować, ponieważ pił wcześniej piwo.

Badania alkomatem nie wykazały jednak ani u kierującego, ani u pasażera zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu.

Samochód jak oceniają świadkowie, nie nadaje się już do eksploatacji.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.