Informacje

BALON Z BIAŁORUSI LECIAŁ NAD NASZYM POWIATEM?

Centrum Operacji Powietrznych odnotowało pojawienie się w polskiej przestrzeni powietrznej obiektu, który wleciał z kierunku Białorusi. Zgodnie z informacjami COP prawdopodobnie jest to balon obserwacyjny. Kontakt radarowy został utracony w okolicach Rypina - to wczorajszy komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze.

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o bliżej niezidentyfikowanym obiekcie, który wystartował prawdopodobnie z Białorusi i leciał nad Polską. Obiekt zniknął z radarów w okolicy miejscowości Kowaliki koło Rypina.

W sobotę na granicy naszego powiatu i powiatu rypińskiego (woj. kujawsko-pomorskie), trwały jego poszukiwania. Miało to mieć miejsce m.in. w Kipichach (gm. Lubowidz) – informację taką znaleźliśmy na oficjalnej stronie Polskiej Agencji Prasowej.

Z komunikatu na stronie PAP wynika, że w godzinach przedpołudniowych na terenie naszego powiatu pojawiła się jednostka poszukiwawcza z woj. kujawsko-pomorskiego. Na miejscu jeden z ok. 30 żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady WOT powiedział PAP, że szukają balonu.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej sprawie alert dla trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Jak dziś (niedziela) podaje PAP, obiektu szuka już 100 żołnierzy WOT. Dzisiejszy teren działania to głównie okolice Rypina.

red.

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.