Informacje

BASEN I INNE MILIONOWE INWESTYCJE

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś wyniki naboru w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do samorządów w całej Polsce ma trafić 30 miliardów złotych. Nasze jednostki także otrzymały spore wsparcie.
fot.pixabay

Gmina Lutocin otrzymała dofinansowanie 90% w kwocie 2,7 mln złotych na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Chodzi o świetlice wiejskie. Jak powiedział nam wójt Jacek Kołodziejski, samorząd planuje wymianę dachów oraz ocieplenie budynków. Pierwszeństwo mają budynki, na których pokrycie dachowe jest jeszcze z eternitu.

Prawie 9 milionów złotych otrzymał Żuromin. Pierwsze dofinansowane zadanie to rozbudowa i przebudowa ulic: Żeromskiego, Lipowa, Makowa oraz Różana, przebudowa ulic: Akacjowej, Kwiatowej i Wiosennej w Żurominie wraz z infrastrukturą.

Kolejne to przebudowa i remonty dróg na terenie gminy (chodzi m.in. o przebudowę ulicy Szkolnej oraz Placu Zielony Rynek w Żurominie, budowę oświetlenia, jezdni, chodnika i pobocza na ulicy Popiełuszki w Żurominie). Przy Słonecznej wybudowane zostanie oświetlenie, kanał technologiczny, jezdnia, chodnik i pobocza. Na ulicy Leszczynowej i ulicy Grunwaldzkiej wybudowany zostanie kanał technologiczny, jezdnia i chodnik, w ulicy Brzozowej natomiast wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, jezdnia i chodnik. Planowany jest również remont drogi w Młudzynie oraz drogi Będzymin – Siemcichy polegający na wykonaniu nowej nawierzchni. Dofinansowanie tego zadania to 4 750 000,00 zł.

Gmina Bieżuń otrzymała dofinansowanie na dwie inwestycje. Pierwsza z nich to długo wyczekiwana przez mieszkańców zarówno Maka, jak i Bieżunia przebudowa drogi Bieżuń-Mak. Samorząd otrzymał dofinansowanie w kwocie 1 235 000,00 zł. W tym miejscu zostaną przebudowa pobocza oraz pojawi się nowa nawierzchnia o czym poinformował nas burmistrz Andrzej Szymański.

Drugie zadanie w gm. Bieżuń, które otrzymało dofinansowanie w ramach Polskiego Ładu, to rozbudowa budynku OSP w Sławęcinie. Chodzi o przystosowanie garażu do parkowania większych pojazdów. W ramach zadania zostanie przebudowy również dach. Kwota dofinansowania to 255 000,00 zł.

Z kolei Lubowidz otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln złotych na budowę zespołu boisk. Samorząd planował zlokalizować ten obiekt za cmentarzem (w miejscu starego boiska).

Na inwestycje sportowe środki pozyskał też Kuczbork. Samorząd chce rozbudować infrastrukturę sportową przy Zespole Placówek Oświatowych w Zielonej, na ten cel otrzymał 4 950 000,00 zł.

Gmina Siemiątkowo będzie mogła zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, ponieważ samorząd otrzymał 2 250 000,00 zł na termomodernizację budynku Urzędu Gminy.

Wisienką na torcie dla naszego powiatu jest dofinansowanie przyznane Starostwu Powiatowemu w Żurominie. Na budowę krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie powiat otrzymał  15 milionów złotych. Zdaję się więc, że basen w Żurominie to już nie sfera marzeń a kwestia 2-3 lat.

KC

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.