Informacje

BĘDZIE TERMOMODERNIZACJA. UMOWA JUŻ PODPISANA

Wójt Gminy Lutocin podpisał umowę na zadanie "Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin". Koszt to prawie 2,4 mln zł.
Fot. UG Lutocin

15 grudnia wójt Lutocina Jacek Kołodziejski i skarbnik Justyna Dobiesz podpisali umowę na realizację inwestycji „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Lutocin poprzez głęboką termomodernizację, wymianę czynników grzewczych i wdrożenie OZE”. Koszt zadania to 2.319.250zł. Jego wykonawcą będzie konsorcjum firm: COMFORT-THERM z Naruszewa i Płońska oraz HEALTHCARE SUPPORT TEAM z Lublina. Wykonawca ma zrealizować zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Jak informuje urząd, na zadanie to pozyskano środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (z którego gmina otrzyma 1.460.414zł, tu wójt i skarbnik popisali już w lipcu stosowną umowę z marszałkiem woj. mazowieckiego), z trzeciego naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych ( 400.000zł ), zaś pozostała kwota (458.836zł) została zabezpieczona ze środków własnych gminy Lutocin.

Zadanie przewiduje wykonanie termomodernizacji budynku Ośrodka Zdrowia w Lutocinie i budynku Zespołu Szkół w Lutocinie przy ul. Szkolnej 14.

Na budynku ZOZ-u zostaną ocieplone ściany zewnętrzne, ocieplony stropodach z wymianą poszycia, przewidziana jest wymiana okien i drzwi zewnętrznych, modernizacja systemu grzewczego, modernizacja systemu przygotowania ciepłej wody użytkowej i montaż paneli fotowoltaicznych. Z kolei w Zespole Szkół przy ul. Szkolnej 14 zostaną ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach z wymianą poszycia, zostaną wymienione luxfery, drzwi zewnętrzne. Zmienione będą też piece CO i system przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na dachu budynku zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.