Informacje Samorząd

„BETONOZY” U NAS NIE BĘDZIE

Trwa remont parku w Siemiątkowie. Miejsce do rekreacji będzie wkrótce gotowe i będą z niego mogli korzystać mieszkańcy wsi.

Jak zapewnia wójt gminy, nie będzie to jednak wybetonowany plac, jak w wielu innych miejscach. Projekt tego nie zakładał. Po wyrównaniu terenu i likwidacji samosiejek w miejscu pojawią się nowe chodniki, niektóre z kostki, a pozostałe z tłucznia. – Żadnego betonu, główna alejka będzie z kostki – mówi wójt Siemiątkowa.

Zaplanowano modernizację terenu wokół istniejącego głazu na nasypie, przekształcenie głazu w pomnik i modernizację fontanny. W parku mają się też pojawić nowe lampy led, które będą oświetlały teren.

– Nie wycinaliśmy drzew, wręcz będą nowe nasadzenia drzew i krzewów, trawa – mówi Piotr Kostrzewski. Na miejscu pojawią się też elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, gazony kamienno-drewniane, tablice edukacyjne.

Na razie roboty trochę się przesunęły. – Powinno się skończyć wraz z końcem sierpnia – mówi Kostrzewski. Niestety aura nie była sprzyjająca, padał deszcz, co trochę zaburzyło realizację harmonogramu. – W parku stała woda, potem jeszcze wichura narobiła trochę szkód, połamała nam drzewa, to trochę przedłużyło prace – mówi włodarz gminy.

Rewitalizacja parku jest dofinansowana z rządowych pieniędzy.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Żadnego betonu, główna alejka będzie z kostki – mówi wójt Siemiątkowa a kostka pewnie drewniana Bo skoro żadnego betonu…