Informacje

BEZ POLICYJNEJ DEBATY O BEZPIECZEŃSTWIE

Od kilku już lat o tej porze odbywały się w powiecie policyjne debaty o bezpieczeństwie. W tym roku takiej nie będzie. Przyczyną jest trwająca pandemia.
Ubiegłoroczna debata odbyła się pierwszy raz poza Żurominem, w Bieżuniu. Wniosków nie zgłoszono
fot. AO

Od kilku lat w Żurominie, a w zeszłym roku w Bieżuniu Komenda Powiatowa Policji w Żurominie organizowała debaty z mieszkańcami i włodarzami na temat bezpieczeństwa. Była to okazja do tego, by z jednej strony służby mogły przedstawić szerszemu gronu odbiorców swoje sprawozdania z działań mających na celu eliminowanie zagrożeń i działania prewencyjne, jak i statystyki wypadków czy wykroczeń, a z drugiej strony mieszkańcy mogli zgłaszać nurtujące ich sprawy właśnie do wyeliminowania. Co roku podczas debat pewne wnioski zgłaszano, a to potrzebne były częstsze patrole, a to gdzieś kierowcy zbyt szybko jeździli.

W zeszłym roku w Bieżuniu podczas debaty obecni byli oprócz mieszkańców także radni Rady Miejskiej w Bieżuniu, sołtysi, członkowie Klubu Seniora „Nad Wkrą” w Bieżuniu oraz młodzież.

Już wiadomo, że tegorocznej debaty jednak nie będzie. Powodem jest przede wszystkim zakaz organizowania zgromadzeń. – Wszystko jest wyłączone – mówi komendant policji insp. Witold Lemański. Debaty nie odbywają się obecnie nigdzie. Podczas ubiegłorocznej w Bieżuniu nie zgłaszano żadnych wniosków, jak to było w latach ubiegłych, żeby była potrzeba ewaluacji, choć nawet jak wniosków nie ma, to debata miała się odbyć. Niestety, zagrożenie epidemiologiczne wszystko zatrzymało.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.