Na sygnale

Bez prawa jazdy, ale z promilami kierował autem

29-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego nie wyciągnął wniosków z wcześniejszego zdarzenia, w którym został przyłapany na jeździe w stanie nietrzeźwości. Ponownie „wpadł” w ręce policjantów. Tym razem miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (4.03) dyżurny żuromińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie Syberia-Sinogóra (gm. Lubowidz). Osoby zgłaszające zawiadomiły, że kierujący osobowym fordem wypadł z drogi do przydrożnego rowu.

W miejsce zgłoszenia natychmiast zostali skierowani żuromińscy policjanci. Chwilę później na miejsce dotarli mundurowi, którym zgłaszający wskazali kierującego fordem. Okazało się, że to 29-letni mieszkaniec gminy Lubowidz. Ustalono, że na łuku drogi stracił panowanie nad autem, a w konsekwencji wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zweryfikowali przypuszczenia zgłaszającego, co potwierdziło badanie stanu trzeźwości 29-latka. Alkomat wykazał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się również, że 29-latek nie posiada prawa jazdy, które stracił cztery lata temu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Po zakończeniu wcześniejszej kary nie zdecydował się, by odzyskać posiadane prawo jazdy.

Niebawem 29-latek ponownie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.