Informacje

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Początek roku szkolnego rozpoczął cykl spotkań żuromińskich mundurowych z uczniami szkół podstawowych. Chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych pieszych.
fot. KPP Żuromin

Dotyczy to zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych, w szczególności dzieci, które rozpoczęły rok szkolny.

Policjanci żuromińskiej komendy odwiedzają szkoły, gdzie prowadzą spotkania z uczniami klas pierwszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Przypominają podstawowe zasady ruchu pieszych, w szczególności w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci uczulają najmłodszych uczniów aby również sami dbali o swoje bezpieczeństwo poprzez właściwe podróżowanie samochodem, zapinając np. pasy korzystają z fotelików czy podstawek.

Zmiany w przepisach drogowych powinny zapewnić większe bezpieczeństwo pieszych na przejściach, ale widok białej czapki drogówki w rejonie szkół, ma doby wpływ na kierowców, którzy na ich widok automatycznie zdejmują nogę z gazu.

W pierwszych tygodniach września spotkania z uczniami przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej w Kliczewie Dużym, Syberii, Zieluniu i Mleczówce, Będzyminie, Raczynach i w Poniatowie.

Takie spotkanie odbyło się też w Szkole Podstawowej nr 2 w Żurominie. Policjant, który spotkał się z uczniami rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i powrotnej do domu. Funkcjonariusz, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedził  uczniów klas pierwszych. Mundurowy przeprowadził zajęcia teoretyczno-praktyczne dla pierwszoklasistów. Na wstępie policjant przypomniał dzieciom, kilka bardzo ważnych zasad podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i samego przechodzenia po przejściu. Zachęcał najmłodszych, by pamiętali o elementach odblaskowych i nosili je na kurtkach i plecakach  co spowoduje, że będą lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, a zarazem bardziej bezpieczni.

Następnie pan policjant w rejonie przejścia dla pieszych, pokazywał i omawiał najmłodszym jak powinien zachować się każdy pieszy, bez względu na wiek podczas korzystania z przejścia. Policjant pomagał przechodzić przez jezdnię najmłodszym i dbał, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze. Dzieci z dużym zaangażowanie brały udział w zajęciach, chętnie słuchały i odpowiadały na pytania mundurowych.

Podczas spotkań dzieci otrzymały elementy odblaskowe, a policjanci zachęcali najmłodszych aby z nich chętnie korzystały.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.