Edukacja Informacje

BEZPIECZNE FERIE – SPOTKANIA Z DZIEĆMI

Jak spędzać ferie? To tylko jeden z tematów spotkania żuromińskich mundurowych z uczestnikami półkolonii organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Żurominie.

Kolejne spotkanie żuromińskich mundurowych z dziećmi spędzającymi aktywnie czas podczas zorganizowanych półkolonii w gminie Żuromin. Spotkanie zorganizowane w ramach ogólnopolskich akcji „Bezpieczne Ferie 2024” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, aby przypomnieć najmłodszym mieszkańcom naszego miasta o kilku bardzo ważnych zasad bezpiecznego wypoczynku podczas trwających feriami zimowych.

Podczas takich spotkań omawiane są zasady bezpiecznej zabawy na dworze, gdzie zimowa aura sprzyja licznym zabawom na śniegu czy lodzie. Policyjny profilaktyk mocno wskazuje na właściwe dobieranie miejsc do zabawy. Uczula, by dobrze dobierać górki mogące służyć do zjeżdżania na sankach, by nie znajdowały się one w pobliżu dróg czy zbiorników wodnych.

Policjanci przypominali również dzieciom, że dobrze byłoby tego typu zabawy nadzorowały osoby dorosłe albo starsze rodzeństwo. Funkcjonariusze przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne takie jak stawy, rzeki. Zachęcali do korzystania z profesjonalnych lodowisk dostosowanych do potrzeb i wymagań miłośników łyżew.

-Każde spotkanie jest dobrą chwilą do przypomnienia o środkach ostrożności w postaci noszenia elementów odblaskowych. Wolny czas sprzyja korzystaniu z internetu i portali społecznościowych. Profilaktyk zwracał uwagę na zagrożenia z tym związane, takie jak nawiązywanie nowe znajomości z osobami nieznajomymi – informuje rzecznik policji w Żurominie, asp. Tomasz Łopiński.

Wszystkie działania realizowane są w oparciu o informacyjno-edukacyjną akcję pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

red.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.