Edukacja Informacje

Bezpieczne ferie w gminie Bieżuń

Ferie zimowe to czas wypoczynku i dobrej zabawy. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podczas zimowego wypoczynku dbają żuromińscy policjanci.

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet dla żuromińskich mundurowych. Żuromińscy policjanci odwiedzają miejsca zorganizowanego odpoczynku w powiecie żuromińskim. Jednym z takich miejsc były zorganizowane półkolonie przez Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. W trakcie spotkania dzieci poszerzały  wiedzę na temat jak bezpiecznie zachować się w domu czy podczas zabaw zimowych. Policjanci zwracali uwagę na ważną rolę dotyczącą noszenia odblasków oraz o czyhających niebezpieczeństwach ze strony nieznajomych osób.

Trwające obecnie ferie m.in. województwa mazowieckiego sprzyjająca pogoda pozwala na organizowanie zabaw na świeżym powietrzu, co również wymaga przestrzegania dzieci przed konsekwencje takich zabaw w trakcie wypoczynku. Policjanci uczulali by nie wchodzić na zamarzniętą taflę stawu bądź rzeki. Miłośników łyżew zachęcali do korzystania z profesjonalnych obiektów, które są odpowiednio przygotowane do takich celów i są bezpieczne. By chęć zjeżdżania z górki była dobrze przemyślana, a przede wszystkim wybrana górka nie znajdowała się w pobliżu dróg czy zbiorników wodnych.

Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia zasad panujących na stokach i zaproszeniem dzieci do udziału w konkursie ” Śnieżny Dekalog”.

asp. Tomasz Łopiński

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.