Edukacja Promocja

BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY

Bezpieczna droga do szkoły” to działania informacyjne, edukacyjne i kontrolne. Wszystko po to, by wrześniowy powrót do szkół był bezpieczny. Każdego dnia żuromińscy policjanci będą nadzorować ruch w rejonach szkół. Działa skoncentrowane są głównie na warunki przewozu uczniów, ale również spotykają się z najmłodszymi podczas zajęć profilaktyczno – edukacyjnych.Bezpieczna droga do szkoły” to działania informacyjne, edukacyjne i kontrolne. Wszystko po to, by wrześniowy powrót do szkół był bezpieczny. Każdego dnia żuromińscy policjanci będą nadzorować ruch w rejonach szkół. Działa skoncentrowane są głównie na warunki przewozu uczniów, ale również spotykają się z najmłodszymi podczas zajęć profilaktyczno – edukacyjnych.

Uczniowie szkół są już po pierwszym dzwonku. Dla mundurowych jest to czas wytężonej pracy, gdzie najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo. Ostatnio policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie. Wyjaśniali dzieciom zasady i przepisy ruchu drogowego, służące bezpieczeństwu pieszych. Dzieci natomiast dzieliły się z mundurowymi swoimi spostrzeżeniami. Okazuje się, że dzieci obserwują dorosłych,z których biorą przykład. Stąd też apel do dorosłych, aby przewożąc samochodem swoje pociechy pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa swoich, ale również przewożonych pasażerów. Korzystajmy z przejść dla pieszych. Warto być zatem dobrym wzorem dla dziecka.

Spotkania edukacyjno- profilaktyczne połączone są z działaniami kontrolnymi w rejonach wszystkich placówek oświatowych na terenie pow. mławskiego potrwają do końca września.

asp. Tomasz Łopiński, KPP Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.