Informacje

BIBLIOTECZNY KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Gminna Biblioteka Publiczna w Lutocinie na początku września ogłosiła konkurs plastyczny na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo.
Zwycięska praca
fot. Biblioteka

W konkursie wzięła udział młodzież szkół podstawowych z Przeradza i Lutocina. Jak informuje nas dyrektor biblioteki Edyta Budzich, głównym zadaniem w konkursie było stworzenie plakatu, który zachęci młodzież do czytania książek. Plakat mógł zawierać hasło reklamowe. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII.

Konkurs miał na celu promocję czytelnictwa oraz rozwijanie kultury czytelniczej i wrażliwości młodzieży, dodatkowo rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie prac plastycznych. Chodziło również o rozwijanie zainteresowań, umiejętności plastycznych i kreatywności oraz utrwalanie wizerunku biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i młodzieży.

– Nagrodzona młodzież wykazała się pomysłowością oraz niezwykłą kreatywnością – informuje Budzich. Prace oceniała komisja w składzie Piotr Jakubowski – Przewodniczący komisji – nauczyciel w Samorządowej Szkole Podstawowej w Lutocinie, Magdalena Kamieńska – pracownik Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie oraz Marlena Czajkowska – pracownik biblioteki.

W konkursie najładniejszy plakat przygotował Hubert Spychała- uczeń kl. VIII szkoły w Lutocinie, II miejsce zajęła Sandra Kosińska – uczennica klasy VI a szkoły w Lutocinie, a trzecie miejsce Lena Budka – uczennica Klasy VI szkoły w Przeradzu. Wyróżnienie otrzymała Oliwia Ziółkowska – uczennica klasy VIa szkoły w Lutocinie.

Prace konkursowe prezentowane są na wystawce w bibliotece, jak również na stronie internetowej biblioteki www.bibliotekalutocin .

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.