Sport

BIEŃKOWSKI I KUŁAGA ODESZLI

Wkra Żuromin musi radzić sobie bez kolejnych piłkarzy. Tym razem z klubu odeszli Adrian Bieńkowski i Jarosław Kułaga. Ich miejsce mogą zająć piłkarze z zagranicy.
Adrian Bieńkowski jest już graczem Stoczniowca Płock fot. MO

Doświadczony, 30 letni obrońca Adrian Bieńkowski nie będzie zakładał koszulki żuromińskiej Wkry. Wychowanek Wisły Płock, były gracz Sokoła Ostróda postanowił zmienić otoczenie. Bieńkowski pozostanie jednak na szczeblu IV ligi. Jego nowym klubem jest beniaminek tegorocznych rozgrywek Stoczniowiec Płock. Stoper w nowym zespole zadebiutował w pierwszej ligowej kolejce przeciwko Huraganowi Wołomin. Defensor miał wielki udział przy zwycięstwie swojego zespołu. Zdobył dwie bramki, a Stoczniowiec pokonał ekipę z Wołomina 2:0. W Żurominie jesienią nie zobaczymy Jarosława Kułagi. Obrońca aktualnie pozostaje bez klubu.

Międzynarodowe wsparcie

Wkra Żuromin szuka wzmocnień w okolicznych klubach. Najprawdopodobniej zespół z Żuromina zasilą Kamil Sowiński, zawodnik Skrwy Łukomie, a także Mateusz Jakubowski, który grał w juniorskich zespołach SMS Włocławek. Z zespołem przygotowuje się także Damian Turecki, 20-letni pomocnik klubu UKS Lotnisko Modlin. W ubiegłym sezonie rozegrał 16 spotkań w lidze, zdobył 12 bramek. To jak się okazuje jeszcze nie koniec. Wkra w sezonie 2021/2022 może być międzynarodowa. Wiele wskazuje na to, że w ekipie z Żeromskiego 5 zagrają Brazylijczyk, Portugalczyk oraz dwóch Belgów. Gracze mieli okazję zaprezentować się w spotkaniu kontrolnym przeciwko Powiślu Dzierzgoń, zyskali akceptację trenera oraz zarządu. Personalia tych graczy nie są znane. Klub nie podaje też czy rzeczywiście doszło już do podpisania umów i zgłoszenia graczy w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.