Sport

BIEŻUNIANIE POKONALI OSTROVIĘ

Wkra Bieżuń poszła za ciosem. Po wyjazdowym zwycięstwie z beniaminkiem gracze Roberta Piotrowskiego zanotowali tryumf na własnym obiekcie. Wkra pokonała Ostrovię Ostrów Mazowiecką 3:1. Dopisała na konto kolejne punkty.
Wkra zagrała znakomite spotkanie przeciwko Ostrovii. Fot. Facebook MKS Wkra Bieżuń

Start sezonu dla zespołu Wkry Bieżuń jest bardzo udany. Podopieczni Roberta Piotrowskiego w pierwszej kolejce nie dali szans beniaminkowi Ligi Okręgowej Wymakraczowi Długosiodło, by tydzień później rozprawić się z zawsze groźnym zespołem Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Ekipa gości latem przeszła rewolucję. Trener, który od dekady odpowiadał za wyniki zespołu zrezygnował. Pawła Kowalczyka zastąpił Robert Wilczewski, dotychczasowy trener KS Wąsewo i zawodnik Ostrovii. Zmiana trenera pociągnęła za sobą zmiany personalne. Wilczewski sprowadził siedmiu nowych graczy. Pierwszy mecz z mocnym MKS-em Ciechanów zremisowali. Do Bieżunia przyjechali z nadzieją na punkty.

Samo spotkanie to bardzo dobre widowisko. Bieżunianie zagrali znakomity mecz, ale przez chwilę musieli drżeć o komplet punktów. Kibice zgromadzeni na trybunach w Bieżuniu w pierwszej połowie nie oglądali bramek. Dopiero w drugiej odsłonie padły aż cztery trafienia. Jako pierwsi do siatki trafili miejscowi, a zrobił to niezawodny Maciej Watkowski. Wkra prowadziła od 56 minuty spotkania. Goście zdołali wyrównać na kwadrans przed końcem pojedynku. Daniel Lipski, sprowadzony z KS Wąsewo, wychowanek Ostrovii pokonał Andrzeja Szreibera. Radość gości nie trwała długo. Już dwie minuty później ponownie gracze Wkry byli na prowadzeniu. Tym razem Michał Dzięgielewski znalazł sposób na pokonanie Kacpra Chorodyńskiego. Gracze Roberta Piotrowskiego po wyjściu na prowadzenie nie spuścili z tonu, wrzucili wyższy bieg, a efektem tego był gol Macieja Watkowskiego w 86 minucie. Po dwóch kolejkach Wkra ma komplet punktów i znakomity bilans bramkowy. To pozwala graczom z Bieżunia zasiąść wygodnie w fotelu lidera.