Sport

BORUTA KUCZBORK ROZPOCZĘŁA ROZGRYWKI NA PIĄTKĘ

Boruta Kuczbork idealnie zainaugurowała rozgrywki ciechanowskiej Klasy B. Gracze Jarosława Szmyta pokonali na wyjeździe Wkrę Cieksyn.

W miniony weekend rozgrywki zainaugurowała ciechanowska Klasa B. W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział ostatecznie 12 ekip. Na stronie internetowej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej próżno szukać Błękitnych II Raciąż. To właśnie tej ekipy, mimo zgłoszenia, nie będzie dane zagrać w Klasie B. Ich pismo przyszło zbyt późno, co sprawia, że nie ma wpływu na kształt terminarza.

Boruta Kuczbork, zgodnie z planem, zaczęła w Cieksynie. Tam na dość specyficznym obiekcie mierzyła się z miejscową Wkrą. Charakterystyczne, wąskie i krótkie boisko nie pozwala na wiele, a gra tego dnia toczyła się w środku pola. Z tej walki zwycięsko wyszli gracze Jarosława Szmyta. Na prowadzenie Borutę wyprowadził Krzysztof Deka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Wynik, zaskakującym uderzeniem, z ok. 40 metrów z rzutu wolnego podwyższył Piotr Kowalski. Piłka po uderzeniu gracza z Kuczborka wpadła ”za kołnierz” bramkarza Wkry. Kolejny gol to akcja Sadowskiego i Watkowskiego, którą wykończył Przemysław Klimek.

Idealny nastrój w szeregach zespołu z Kuczborka kilka minut przed końcem pierwszej połowy zmącili gracze Wkry Cieksyn. Miejscowi zdobyli kontaktową bramkę, a przede wszystkim nadzieje, że po zmianie stron są w stanie jeszcze powalczyć o choćby punkt.

Boruta zapędy ekipy Wkry ukróciła tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Dokładnie zrobił to wprowadzony na boisko Dominik Stańczak, który precyzyjnym lobem pokonał golkipera z Cieksyna. Wynik natomiast ustalił, w pierwszym kontakcie z futbolówką, Kamil Kociela.

OM

Wkra Cieksyn – Boruta Kuczbork 1:5 (1:3)

Bramki: Deka, Kowalski, P.Klimek, D.Stańczak, Kociela

Skład: Zieliński – Kowalski (D.Stańczak), Jończak, Kawczyński, Pacholec – Kaszuba (Kociela), Dębski, Sadowski (Reda), F.Watkowski (J.Stańczak), Klimek P. – Deka (D.Bardyszewski)

Wyniki

Żak Szreńsk – Żbik II Nasielsk 6:3

Gladiator Słoszewo – PAF II Płońsk 3:2

Orzyc Chorzele – Tamka Dzierzgowo 4:3

Wkra Cieksyn – Boruta Kuczbork 1:5

Olimp Ciechanów – Wieczfnianka Wieczfnia 10:0

Gryf Kownaty Żędowe, Jutrzenka Unieck – pauzują

Tabela

1. Olimp Ciechanów 1 3 10-0

2. Boruta Kuczbork 1 3 5-1

3. Żak Szreńsk 1 3 6-3

4. Orzyc Chorzele 1 3 4-3

5. Gladiator Słoszewo 1 3 3-2

6. Jutrzenka Unieck 0 0 0-0

7. Gryf Kownaty Żędowe 0 0 0-0

8. Tamka Dzierzgowo 1 0 3-4

9. PAF II Płońsk 1 0 2-3

10. Żbik II Nasielsk 1 0 3-6

11. Wkra Cieksyn 1 0 1-5

12. Wieczfnianka Wieczfnia 1 0 0-10

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.