BORUTA KUCZBORK ZNÓW BEZ ZWYCIĘSTWA

Mimo prowadzenia Boruta Kuczbork nie zdołała zdobyć na własnym terenie kompletu punktów. Gracze z Kuczborka zremisowali z Koroną Karolinowo 2:2.
Boruta nie wygrała na własnym obiekcie w tym sezonie

To było ważne spotkanie dla obu zespołów. Boruta do Korony traciła przed meczem cztery punkty i dzięki zwycięstwu mogła zbliżyć się do rywali. Korona chciała doskoczyć do peletonu goniącego czołówkę, by spokojnie patrzeć przed siebie, w górę tabeli, a nie oglądać się za siebie.

To właśnie goście lepiej rozpoczęli ten mecz. Podopieczni Cezarego Kwiatkowskiego za sprawą Macieja Pilśnika objęli prowadzenie w 17 minucie gry. Na szczęście utrata bramki nie podłamała “Boruciarzy”. Ci, nie dali za wygraną, a na przerwę schodzili prowadząc. Stało się tak najpierw za sprawą celnego strzału Dominika Stańczaka. Mocny strzał z 25 metrów doprowadził do wyrównania. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Krzysztof  Deka, który po indywidualnej akcji zdobył bramkę.

Druga połowa mogła rozpocząć się od podwyższenia prowadzenia. Boruta za sprawą Dominika Stańczaka mogła prowadzić wyżej. Niestety strzał piłkarza gospodarzy minął o centymetry bramkę Korony. Z upływem czasu to goście zaczęli dochodzić do głosu. Posiadali przewagę optyczną, częściej gościli pod bramką Dawida Zielińskiego. Niestety, jeden z ich ataków przyniósł wyrównanie. W 67 minucie do rzutu wolnego podszedł Mateusz Nowak. Dośrodkował w pole karne, a tam celną główką popisał się Mateusz Lewandowski doprowadzając do wyrównania. Korona zaatakowała jeszcze śmielej, Boruta dobrze radziła sobie w defensywie z rozbijaniem ataków. Co więcej, gospodarze wychodzili z dobrymi kontratakami. Niestety, bramek w tym meczu już więcej nie padło i kluby podzieliły się punktami.

Tym samym w siódmym meczu na własnym terenie Boruta zremisowała po raz czwarty. Gracze Kołakowskiego u siebie jeszcze nie wygrali. Przed zespołem z Młyńskiej teraz ważne spotkanie. Na wyjeździe czeka ich starcie z Mazowszem Jednorożec. Początek rywalizacji w niedzielę, 25 października, o godzinie 13:00.

Boruta Kuczbork – Korona Karolinowo 2:2 (2:1)
Bramki: Stańczak 25 min., Deka 40 min. – Pilśnik 18 min., Lewandowski 67 min.
Skład: Zieliński – Kawczyński, Dębski, Jończak, Rybak – Sadowski (Suchoparski), Kaszuba, Kociela (Szymański), Juszczyk (Rychcik) – D.Stańczak, Deka

Wkra Radzanów – Bartnik Myszyniec 5:2
Opia Opinogóra – Kurpik Kadzidło 1:8
Orlęta Baboszewo – Rzekunianka Rzekuń 0:3
Wymakracz Długosiodło – Pełta Karniewo 1:3
GKS Andrzejewo – Mazowsze Jednorożec 1:2