Sport

BORUTA PODSUMOWUJE SEZON. „ZAWÓD”

Boruta Kuczbork nie zrealizowała celu, jakim był awans do Klasy A. Klub w mediach społecznościowych podsumował miniony rok.

Boruta Kuczbork znakomicie radziła sobie jesienią sezonu 2021/2022. Gracze Jarosława Szmyta byli liderem, mieli sześć punktów przewagi nad rywalami. Niestety słaba wiosna sprawiła, że „Boruciarze” szybko roztrwonili przewagę, a sezon zakończyli dopiero na czwartej pozycji (miejsca 1-2 gwarantowały awans, miejsce 3 udział w barażach).

– Jedno słowo – zawód. Tak właśnie można określić miniony sezon. Runda jesienna po wielkiej mobilizacji poszła jak z nut. Lider na półmetku i 6 punktów przewagi. Niestety to nie wystarczyło. Zbyt wiele remisów na wiosnę zabrało nam awans, a nawet szanse na baraże. Wystarczyły 2 punkty więcej i mielibyśmy to o co walczyliśmy – napisano na oficjalnym profilu klubowym.

Klub nie chce oficjalnie informować o przyczynach słabszej postawy wiosną. Przyczyn miało być wiele, ale „zostają one wewnątrz zespołu”.

Boruta zapowiada jednak, że w przyszłym sezonie chce nadal walczyć o awans. Przed rundą jesienną kadra klubu może się zmienić.

– Kilku zawodników zgłosiło chęć odejścia do ościennych klubów z naszego powiatu. Ostatecznie jeszcze nie wiemy czy to się stanie, ale udało się znaleźć kolejnych zawodników, którzy chcą reprezentować nasze barwy. Z zespołem zostaje trener Jarosław Szmyt, który nadal widzi potencjał w drużynie – poinformowano.

Pierwsza kolejka nowego sezonu Klasy B zaplanowana jest na pierwszy weekend września. Klub z Młyńskiej wznowił już przygotowania do rozgrywek.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.