Sport

BORUTA ZNOWU WYRWAŁA TRZY PUNKTY

Boruta Kuczbork zaliczyła kolejne zwycięstwo. Tym razem jednak o komplet punktów było niezwykle trudno.
Jedną z bramek zdobył Łukasz Jończak (z prawej)

Drugi zespół Płońskiej Akademii Futbolu był trudnym rywalem dla Boruty Kuczbork. Zespół z Płońska złożony z młodych, ambitnych graczy dopiero debiutuje w seniorskiej piłce. Do tej pory zespół ten mierzył się z rywalami w ligach juniorskich. Przed sezonem 2021/2022 zarząd klubu z Płońska zdecydował o zgłoszeniu zespołu. Boruta jechała do Płońska w roli faworyta. Przystępowała do spotkania z kompletem punktów i zdobycie kolejnych trzech oczek było dla nich głównym zadaniem.

Pojedynek jednak lepiej zaczęli miejscowi. Już w piątej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr przy dużym sprzeciwie ekipy z Kuczborka. Protesty na nic się zdały, a pewnym egzekutorem jedenastki był Mateusz Kozielski. Boruta już po czterech minutach wyrównała. Błąd bramkarza PAF-u wykorzystał Łukasz Jończak.

Dużo więcej działo się jednak po zmianie stron. Boruta bardzo szybko wykorzystała swoje okazje i wyszła na prowadzenie. W 47 minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Klimek, który popisał się celną dobitką strzału Dominika Stańczaka, a dwie minuty później gola dla „Boruciarzy” zdobył Jakub Sadowski. Niestety, dwubramkowe prowadzenie uśpiło czujność zawodników Boruty, a stałe fragmenty gry przesądziły o tym, że gospodarze „wrócili do gry”.

W 58 minucie bramkę dla PAF II Płońsk zdobył Dawid Masiak, a w 83 minucie, również stały fragment gry sprawił, że Płońska Akademia Futbolu doprowadziła do remisu. „Boruciarze” nie dali jednak za wygraną. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało do nich. Podopieczni Jarosława Szmyta w 88 minucie wywalczyli rzut wolny, a perfekcyjnie wykonał go Jakub Sadowski i tym samym zanotował dublet. Ostatnie minuty były nerowowe, ale Boruta ostatecznie zapisała na swoim koncie kolejne trzy punkty.

OM

PAF II Płońsk – Boruta Kuczbork 3:4 (1:1)

Bramki: Jończak 9 min., Klimek 47 min., Sadowski 49, 88 min.

Skład: Zieliński – Jończak, A.Michalski (Kowalski), Dębski, Pacholec, Kaszuba, Sadowski, P.Klimek, Kociela (D.Stańczak), Rychcik (J.Stańczak), F.Watkowski

Wyniki

PAF II Płońsk – Boruta Kuczbork 3:4

Żbik II Nasielsk – Olimp Ciechanów 1:3

Jutrzenka Unieck – Wkra Cieksyn 2:2

Żak Szreńsk – Orzyc Chorzele 1:3

Gryf Kownaty Żędowe – Gladiator Słoszewo 2:3

Pauza: Tamka Dzierzgowo, Wieczfnianka Wieczfnia

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.